Datçada hangi otel veya pansiyon?

fatmagunes soruyor: 10

Merhaba, Datça' da önerebileceğiniz otel veya pansiyon var mı?

Bir de Datça Merkez, Mesudiye, Palamutbükü hangi bölge daha iyidir deniz ve konaklama açısından?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


azadinannesi

Merhaba, ben 3-4 yıl önce gitmiştim datçaya ancak ben o zamanlar (gençlik) çadır kampında kalmıştım datça merkezde :) ama pansiyon vs arıyorsan merkezi tercih etmemeni öneririrm çünkü denizi çok kullanışlı değil, onun yerine palamutbükü, ovabükü(mesudiye) tercih et derim, çünkü merkezde kalacak olursan buralara yarım saatlik zorlu bir dolmuş yolculuğu ile gitmen gerekebilir. Ovabükünde gördüğüm denize sıfır pansiyonlar hoş görünüyordu, hepsi yerlilerin kendi işletmeleri, sıcak güzel yerler :) şimdiden iyi tatiller


pnrkrl

Merhaba ben Datça Palamutbüklüyüm. Kesinlikle Palamutbükünü öneririm ama Deniz'i diğer yerlere göre daha derin ve soğuktur. Temmuz'dan önce size soğuk gelebilir. Bir sürü apart otel var. Denize yakın. Bük pansiyonda kalan arkadaşlarım memnun kaldılar. Çuhadar ahşap evlerindende memnun kaldık. Ben otel ya da pansiyon yerine aparta kalmanızı öneririm. Fiyatlar genel olarak aynı. Yemeğinizi istediğiniz yerde yiyebilirsiniz böylece. Iyi tatiller.


haziran

merhaba,

bu sene biz de datça düşünüyoruz aslında. Arkadaşımın yazlığı var onu kiralayacağız kısmet olursa. Madem datçalılar var aramızda bende sorayım izniniz olursa ,biz eylül 15-30 arası düşünüyoruz, çok mu soğuk olur deniz acaba???


fatmagunes

çok teşekkürler, ağustosun 15'inden sonra düşünüyorum.


fatos

Bunu bende takip edeyim :-)pnrkrl

Valla Eylül güzel olur bence. Deniz suyu ısınmış oluyor. Hava serin olduğundan istediğiniz saatte denize girersiniz.


haziran

eylülün ikinci yarısı olduğu için biraz tereddütte kaldım aslında ama yine de gideceğiz sanırım.

teşekkürler


fatmagunes

bu sene ilk defa oğlumla herşey dahil olmayan bir tatil denemek için çok methini duyduğum Datça taraflarını istiyorum, yol biraz korkutuyor ama buluruz inşallah güzel bir pansiyon :)

sahili kum bir bölge var mı? yoksa hep taşlık mı?ekinnn

Ben de takipteyim:))


pnrkrl

Palamutbükünün sahili taşlık olur maalesef. Bük pansiyon tarafının taşları daha incedir. Ayağa batmaz ama kum gibi üstünede yapışmaz. Datça merkez daha kumluktur. Mesudiyeyi çok bilmiyorum açıkcası.Cevaplamak için Üye ol