Sabah kahvaltısında hangi çayı veriyorsunuz?

gulbahar soruyor: 10

Merhabalar ben bebeğime 3 aylıktan beri rezene çayı verdiğim için sabah kahvaltısında da 50 ml rezene çayı ve içine 1 çay kaşığı babaannemin yaptığı pekmezden koyup veriyorum. Gece yatmadan 1 saat önce de papatya çayı veriyorum. 

Siz sabah kahvaltılarında kaç ml ve ne çayı veriyorsunuz? 50 ml az mı sizce? 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


sema_melis

biz sadece ıhlamur veriyoruz pekmezli çay renginde olduğu için gay deyip içiyor günde 2 yada 3 bardak seviyor hemde boğazlarını yumuşatıyor.buarada rezene hiçi içmedi bebekken bile sevmedi.


Sanemm

Pekmezli sıcak su, ıhlamur çayı, rezene çayının yanı sıra meyviminde olduğumuzdan nar suyu, sulandırılmış portakal suyu, havuç suyu, kabız olduğu günlerde ise hindistan cevizi sütü.

Çay alışkanlığı biz türklere özgü, taze meyve sularına alışması daha güzel olur elbet.


septik

Kuşburnu marmelatlı yada pekmezli sıcak su,kuru kayısı suyu,bazen ıhlamur,süt.O gün yiyeceği şeylere göre değişiyor.


ema

Kuru kayısı yada kuru eriği sıcak suya koyup ılıyınca içiriyom çay pek vermiyorum.Bunlar kabız olmasını engelliyor.Yatarken yoğurt yada ayran veriyom uykusunu bayağı etkiliyo.


ema

100 ml yapıyom bu arada hepsini içemiyor.kedidirkedi

Hiç çay vermedim, süt,meyve suyu ya da su tercihim.


gulbahar

Ben mevye suyunu kahvaltıdan sonra veriyorum. 3 aylıktan beri gaz sıkıntısından dolayı rezene çayına alışık olduğu için onu içmezse huysuzluk ediyor. 


ZeynepYenice

ıhlamur ve rezeneeloskovecanuk

bende bazen rezene, bazen süt, bazen de meyve suyu...rezene içmeyi seviyosa içsin bi zararı olmaz ki. Ama ıhlamur falan da içebilir tabiki...


efecancu

bende kesinlikle çay vermiyorum ıhlamuru çok seviyo sulandırılmış pekmez devamsütü su ve rezene başka bir sey denemedik :)Cevaplamak için Üye ol