üstün zekalı çocuk için özel okul?

secilg soruyor: 8

Çocuğumuz  küçüklüğünden beri pek çok şeyi yaşıtlarından önce yapıyordu. Ama biz de zamanında öyle olduğumuz için üstünde durmamıştık. Bir arkadaşımızın yönlendirmesiyle bir test yapıldı ve teste göre üstün zekalı çıktı. Çocuk şu anda anasınıfına gidiyor, bu sene ilkokul 1e başlayacak. İstanbul'da Anadolu yakasında oturuyoruz. Bu konu gündeme gelince internet üzerinden araştırdım. Doğa koleji, Okyanus ve Anabilim'in üstün zeka sınıfları var anladığım kadarıyla. Bu okullara giden çocuğu olan var mı? Tavsiye eder misiniz? Normal bir sınıfa göndersem hata mı etmiş olurum? Acaba özel sınıflarda neler yapılıyor? Çocuklar orada daha mı mutlu? 


Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Peerren

Merhaba,

Öncelikle yazdığınız okullar hakkında bir bilgim yok. 
Size yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kaç site var onları paylaşmak istiyorum.

Bahsettiğiniz okullar hakkında bilgisi olabilecek anne ve babalar bu sayfada olabilir.
+ Bir çok anne bu sayfada yaşadıklarını paylaşıyor. Okul, yetenek, öğretmen vb.

telefon - mail ile bu siteden de bilgi alabilirsiniz.

yine bu sayfa da mail - telefon aracılığı ile size yardımcı olabilecek uzman kişiler var. 

birde bu site. 


dene

seçilg hangi testi yaptırdınız acaba öğrenebilirmiyim birde nerede yaptırdınız


isimyok

devlet okulu düşünürseniz beyazıt ford otosan iöo. okulu var.isterseniz bir araştırın.


violetbird

.secilg

Bilsem bildiğim kadarıyla 4. sınıftan sonra alıyor. İlkokulda Üz sınıfı olan bir özel okul arayışındayız. Kimse yok mu?


betek: Pedegog desteği aldınız mı? Bizim çocuğumuzda benzer şeyler olmadı. O nedenle yorum yapamıyorum ne yazık ki. 


violetbird

.


samanyolu

testi nasıl nerde yaptırdınız üstün zekalı diyebilmek için çocuk extra neler yapmalı sadece öğrenmek için soruyorum mesela betek yazdığın bir çok şeyi benim oğlumda yapıyordu 2,5 dayken hiç üstün zekalımı diye düşünmedim ama çok paylaşımcı cana yakın ve kreşteki arkadaşlarıyla uyumlu çok hareketliyiz duyarlı çöpe atılmış bir dal parçasını aylarca sayıkladı ağaçlara zarar vermek  çok kötü bişey diye birde böyle özel yetenek okullarına göndermek olumlumu olumsuzmu etkiler acaba en ufak başarızızlığında tepe taklak olursa sanki üstün zekasını farketmese ! dahamı iyi bu arada secilg çocunuzun başarısı daim olsun inş. iyi bir okul bulursunuzvioletbird

Test yaptırmadım. Benim ki şüphe. Aslında bu beni ürküten bir şey. Kuzenimin 11 yaşında bir oğlu var. Üstün zekalı denildi ama mükemmeliyetçi ve anksiyete sorunu var. Üstün veya değil dilerim hepimizin çocukları kendileriyle ve dünya ile barışık, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan bireyler olurlar. 


Kreşe de sizin dediğiniz nedenden gönderdim. Ama hiç sevmedi. Kreşte 3 yaş altı sınıfta 10 aylıktan 3 yaşına kadar çocuklar vardı. Belki o yüzden onu oyalayacak aktiviteler yetersiz kaldı. Ufak tefek diye de erkenden 3-4 yaş grubuna gitsin istemedim. Psikoloğun da önerisiyle oyun grubuna yazdırdık, yazı böyle geçireceğiz. Eylül - Ekim gibi 3-4 yaş grubuna başlatacağız. 
 


Cevaplamak için Üye ol