özel okullarda bursluluk

bella_donna soruyor: 3

ted odtü koleji gibi büyük okullarda burs verildiğini biliyoruz ama resmi olarak bizim bursluluk sınavımız yok deniyor. mart gibi bütün özel okullarda bursluluk sınavları olduğu için kafamız karışık. bu konuda kesin bilgisi olan var mı? neden burs vermediklerini iddia ediyorlar ve başarılı öğrencilerin ne kadar süre sonra burs alma imkanı oluyor, özellikle  bu okullarla ilgili tecrübesi olanlar var mı? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


cokcocuk

Merhaba. Bildiğim kadarıyla bütün okulların özellikle de ted'in bursluluk sınavı olduğunu biliyorum. Normalde%50 %25 veya tam burs oluyor ama sanırım bu sene meb sadece %100 burs verilebileceği konusunda karar vermiş. Öğrenci kayırma veya başka türlü hileler oluyormuş sanırm. Ama size tavsiyem büyük okullar dışında ufak çaplı okulların burs sınavına kanmayın. Bir çoğu sırf reklam için burs sınavı hazırlıyor ama hiç burs falan vermiyor.


bella_donna

teşekkürler. ted burs vermediğini iddia ediyor. sadece vakfın tam bursu varmış onun için de aylık gelir 2000 tl altı olmalıymış . böyle olmadığını biliyoruz. işin garibi diğer okullar da mesela odtü koleji kimseye burs vermediğini iddia ediyor. sadece okula girişi için olan sınav var diyorlar bu durumda bilinmezlikler içinde ve en az 1 dönem ücret ödemeyi göze alarak girmek gerekiyor. küçük okullar derken bilfen gibi nesibe aydın gibi okullar da mı böyle? sözleşme filan yapılmıyor mu? burs vermeyeceklerse çocukalrımızın adını çarşaf çarşaf reklam yapmak için de kullanmasınlar. 


cokcocuk

Ne yazıkki gözünün taşına bakmadan reklam yapıyorlar çocuklar üzerinden ama okul isimleri veremem burada. Ama siz takipde olun yinede.Cevaplamak için Üye ol