Meb'e bağlı anaokulunu tercih eden var mı aranızda arkadaşlar?

sappho soruyor: 10

    Selam arkadaşlar,

    Yarım gün kreş araştırmamızda,anaokulu denetlemesi yapan bir sağlıkçı yakınımızın" Meb'e bağlı olanları tercih edebilirsiniz,çok güvenli" demesi üzerine sizlere de bir danışayım,tecrübeleriniz varsa paylaşmanızı isteyeyim dedim. 
Ne diyorsunuz özelden farkları nelerdir? artıları,eksileri...vs.

    Kreş konusunda çok tecrübesizim,varsa bu konuda deneyimleriniz vakit ayırıp yorum yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler:))

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


muratefekerem

Merhaba ben oturduğumuz yer doğuda bir ilçe olduğu için büyük oğlumu meb na bağlı bir anaokuluna gönderdim. Şimdi küçük oğlum da başlıyacak eylülde 42 aylık olacağı için kayıt yaptırabilicem. Büyük oğlumda bir sıkıntı yaşamadım ama daha iyi olabilirmiydi? Bence olmazdı. Ablamın oğlu bir yıl kreşe bir yıl kolej anaokuluna gitti birkaç kelime ingilizcenin dışında hiiiiç bir artısı yok. Bence çocuğun kapasitesiyle alakalı.bazı kreşlerde diplomalı öğretmen olduğundan bile şüpheliyim kız meslek lisesi mezunlarını öğretmen olarak alıyorlar düşük maaş verebilmek için. Tabi bunlar benim fikir ve tecrübelerim muhakkak aksini düşünenler de vardır.


sappho

aysun5409,teşekkürler reklamınız için.İzmir'de oturuyorum.


nisa2010

benim de görümcemin oğlu geçen yıl gitti.o da bi sorunla karşılaşmadı .bende bu yıl o okula kızımı göndereceğim umarım bizde bi sorunla karşılaşmayız.


twins

Bostanlı Atakent'te  Aysel Salih Baysak anaokulu var, genel yorumlar çok iyi orasıyla ilgili.. ama kayıtları haziranda doluyor, yine de yüzyüze bir görüş istersen. .


karanfilim

Ben kızımı 2 senedir bağımsız anaokuluna gönderdim tam gün grubuna.Okuldan çok memnunum.Pırıl pırıl , yemekler okulda yapılıyor hiçbir yiyecek dışardan alınmıyor. Okul müdüründen öğretmenine kadar bütün kadro öğrencilerle birlikte aynı yemeği yiyor.Sınıflar 20-23 kişilik.Gönderme nedenime gelince içe dönük kızımın biraz açılmasını sağlamak , özele gönderemeyecek olmam ve anneannesinin üzerindeki yükü kısmen hafifletmek istememizdi.Daha iyisi olabilir mi kıyaslama yapamıyorum Okuldan beklentim temizlik ,hijyen idealist bir müdürünün olması .En önemlisinin öğretmen olduğunu düşünüyorum.3 yaş grubundaki öğretmenimiz laf olsun diye öğretmenlik yapan biriydi. 4 yaş grubundaki öğretmenimiz ise çocukları seven , sevgi ve şefkat dolu ,mesleğini severek yapan bir öğretmendi.Ben genel anlamda çok memnun kaldım bu yılda 5 grubuna gidecek.Eğer kayıt yaptırabilme imkanınız varsa tavsiye ederimsappho

Bugün eşim ve oğlumla çok övülen, önerilen bir meb anaokuluna gittik. Ee tabi koca bir yaz sezonu boş kaldığı için çok dağınık ve pisti.Görevli olarak sadece idareden bir muhasebeciyi koymuşlar oraya.O da garibim ne iletişimden anlıyor,ne tanıtımdan..."Okulunuzu, genel temizlik yapılmış haliyle hayal ederek geziyorum." dedim."EEE burası devlet okulu yanii,evdeki titizliğinizi ararsanız olur mu yaniii.."diyerek ağdalı türkçesiyle cevap verdi bana.Ne yani özelde mi hakkımız var sadece titizlik aramaya?" dedim." Yok da ama siz de çok şey yapmayın yaniii."dedi:))Hey allahım dedim güler misin ağlar mısın?profile bak,intibaya bak şimdi.Okulu yere göğe koyamıyorlar,kayıt zamanı görevlendirdikleri kişiye bak:))Ha devlet okulu az para veriyoruz ya..."istersen vallaha,sen bilirsin" gibi bir tavır var. Ya da bu iletişim yoksunu görevliden ötürü öyle hissettim.1-2 boş yer kalmış.Evrakları tamamlayın,kaydını yapalım dedi. Anaokulu adını duyunca saçları diken diken olan oğlum,ilk kez bir anaokulu gördüğünden olacak ki çok sevdi,beğendi.Burası benim okulum olsun dedi.Bakalım bugün biraz daha düşünelim de..önemli olan öğretmen.Olmadı kaydını yaptırırım,öğretmeni beğenmezsem bırakırız diye düşünüyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler :))


muratefekerem

Çok tercih edilen anaokulu idarecileri tok satıcı gibi davranıyorlar ve kendini beğenmişçe tavırlara giriyorlar. Okula alışma güçlüğü çeken çocukları kazanmak için hiç çaba sarfetmeden kaydını siliyorlar falan. Bazıları anormal ve gereksiz kırtasiye listesi veriyorlar.


cano

ben geçen yıl oyun kulübüne gönderdim çokda memnun kaldım kızımın gelişimine ciddi anlamda katkıları olduekinnn

Meb' e bağlı ifadesi yanlış anlaşılıyor sanırım.demek istediğiniz devlet okulu değil mi? Yoksa tüm anaokulları özeller de dahil meb e bağlıdır.Kreş statusunde olanlar da sosyal hizmetler bakanlığına bağlıdır.muratefekerem

Ben yanıt veren kimsenin karıştırdığını düşünmüyorum. Zaten sappho da soruda ayrıntılı şekilde ifade etmiş?Cevaplamak için Üye ol