Kızım bir yaşında hala başını tutmuyor emeklemiyir bana yardımcı olur musunuz


Esmamina soruyor: 2

1 yaşında olan kızım 6 aylıkken epilepsi tanısı koydular sonrasında başını tutma yok emekleme yok sadece eini ayağını oynatıyor ilaçlarla epilepsi tedavisi oluyormuş sonrasında fizik tedaviyeye baslarsinz dediler özel doktora gidiyoruz bu arada mersinde cetin Okuyaz diye prof var cocuk nörolojisi son 15 güne kadar iyiydi sonra kasilmalar başladı ilaçlar verdiler keppra rivortil luminental şimdi hamur gibi oldu bizden sonra kızımizdan kan testi istediler gebelik oda ozelden yapıyorlarmış ankarada 6 ayda çıkıyor adana balcalı hast. Bir buçuk yılda çıkıyor bu test sonucunda hastalığı net çıkacak ona göre ilaç bulunacak ankara daki teste maddi gücümüz yetmiyor 16 milyar diyorlar şaşırdık ne yapacağımızı bize ne olur yardım edin çok zor durumdayız kızım iyilessin bir an önce böyle olan var mı ne yaptınız iyileşir mi daha once ki raporları temiz çıktı egg falan sadece beyin  mr iyi çıkmamış dedi doktor bids algıda zayıf ilk 3 ayda kızım iyiydi gulerdi göz teması kurardi şimdi ilaçlar onu bitkin yaptı lütfen yardımcı olun tadımiz tuzumuz kalmadı herkese saygılar...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


one0758

İlk öncelik geçmiş olsun.ilaçlar sarsıyor.Uyku ve kordinasyon bozuklugu yapıyor ayakta duramama gibi.Ama ilaç a başlamadan bunu size bilgi olarak vermişlerdir imzaladıgınız kagıtta da yazar.eeg degişken ama mr kalıcı olurmuş bize öyle demişlerdi.bizde mr temiz çıktı ama eeg bozuk halen o yüzden depakin içiyor ve daha bir iki yıl daha içecek. Ama normal bir çocuk gibi kızım kadılma vs birşey yok. Bi arkadaşımın oglu gibi sanırım sizin bebeginiz. 5 yaşına geldi çocuk ama konuşamıyor yürüyemiyor.Ankara istanbul heryere götürdüler ama tedavisi yok malesef demişler.İlaçlar ile sadece kasılmalarındurduruyorlar okadar. Allah büyük inşallah iyileşir.Epilepsinin çok çeşiti var. En iyi drlar Ankarada malesef.


arelsmommy

öncelikle geçmiş olsun. kızınızın yaşı çok küçük olduğundan uygulanabilir mi bilmiyorum ama epilepsi, alzheimer, parkinson vb nörolojik hastalıkların temelinin beslenme olduğunu ve beslenme düzenini değiştirmenin bu hastalıkların tedavisinde ilaçtan çok daha iyi etki ettiğini söyleyen doktorlar var ki bence haklılar. Büyükbabam Alzheimer ve beslenmesinden şekeri ve bazı diğer maddeleri çıkardığımızda gerçekten durumu iyiye seyrediyor. Konuyla ilgili DR Can Çiftçi'ye yazmanızı tavsiye ediyorum. linkte de bilgi bulabilirsiniz. https://www.fitekran.com/ketojenik-diyet-ve-sik-sorulan-sorular/  Allah yardımcınız olsun. 
Cevaplamak için Üye ol