kararsız kaldım???

ozdenin_oykusu soruyor: 10

merhaba arkadaşlarbebğim 1 hafta sonra 2 aylık olacak.geçenlerde bir yazıda okumuştum ama tecrübeli annelerden bilgi almak istiyorum.bebeğiniz ne kadarlıkken kanguru kullandınız?şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CiciAnne

Oturmaya başladığında aldık; sanırım 5,5-6. ay civarıydı... Yalnız hiç istemedi kanguruyu; kullanamadık. Denemeden almayın derim. Daha erken kullanmak istiyorsanız Sling alabilirsiniz.


gpsyfr

merhaba benim kızım 4 ayını bitirdi,ben kanguruyu 1.5 aylıkken alıp kullanmaya başlamıştım,dr.na sorduğumda ,ki bende fizyoterapistim,hiçbir sakınca yok dedi,bende öyle düşünüyorum hatta kalça eklemi için iyi bile,kalça çıkığını önlüyor,kalın ara bezi mantığı yani,bence bebeğiniz tepki vermezse kullanmaya başlayabilirsiniz.iyi günler.


Taita

valla biz 2 aylıkken kullandık ama çok kullanmadığımız için yorum yapamayacağım. bir problem de çıkmadı..


ozdenin_oykusu

yanıtlarınız için çok teşekkürler.ben de sizler gibi doktoruma danışıp bir deneyeyim


ozguranne

Doktorumuz kafasını dik tutmadan kullanmamamızı önermişti. Sanıyorum 3 aylık civarıydı kullandığımızda.egedenizi

Merhaba, ben de önceleri almayı düşünmüyordum ama karar değiştirdim. Yarın BİM'e gelecek olanı almayı düşünüyorum.Basit bir düzeneği var ama yeterli olur diye düşünüyorum.Fiyatı 35 lira.pek bilinen bir marka değil ama internet sitesinden bir bak istersen.Ben denemeyi düşünüyorum bakalım.


Loxodonta

Ben de 1 aylıkken falan kullanmaya başladım. Bizim doktorumuz da hiçbir sakıncası olmadığını aksine kalça eklemi için bacaklarının o şekilde açık olmasının iyi olduğunu söyledi. Benim kızım çok sevdi kanguruyu, hatta evde kullandığımızda, bir iş falan yaparken uyuyakalırdı.


ozdenin_oykusu

önerileriniz bana gerçekten çok yardımcı oluyor.iyi ki varsınızYasemina

2 aylık falanken sling kullanmaya basladım. Sanıyorum da 4 aydan itibaren kanguru. Chicco'nun kangurusunun uzerınde 9 aya kadar kullanılabılecegı yazıyordu.


tugbat

Ufak bebekler icin wrap sling kullanmayi oneriyorlar. Ben yurt disindan almistim ama Moby wrap Turkiye'de de cikmis:
http://www.bebekesya.com/level9_cms/index.php?mid=00080007&skategorie=20&srubrikid=153

Wrap sling ve bu marka ile bircok olumlu yorum okumustum.
Gerci daha kullanmak nasip olmadi ama dogumdan sonra bir ay sonra kullanmayi planliyorum....Cevaplamak için Üye ol