gece uykusuna kaçta yatırıyorsunuz?

gecce soruyor: 4

kızım 1 yaşında gece uykusuna en geç 20:00 da yatırıyorum çevremdekiler çok erken diyorlar.Yaz da geliyor havada geç kararcak saat kaçta gece uykusuna yatırmalıyım?

 

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


Windy

Benim gibi erken uyutanlar gördüm mutlu oldum. Herkes (en yakınlarım) erken uyutuyorum dışarı çıkamıyorum diye bana acıma halinde. Halbuki ben halimden memnunum. Çocukta mutlu. O istiyor zaten uyumak, uyutmayınca başlıyor ağlamaya zaten.

Rüzgar, 6 aylıktan beri 7 civarında gece uykusuna yatıyor. (Aslında daha ufakken de 7 gibi uyuyordu ama ben bilgisizliğimden 1 saat sonra mıkırdanınca kucağıma alıp uyandırıyordum sonra 22:30 gibi yatıyordu tekrar ve ben perişanları oynuyordum o ara. Sonrasında bir kitapta kaçta yatırırsanız yatırın aynı saatte kalkar ve en erken 18:30 da yatırabilirsiniz. 21:00 de yatması çok geç en geç 8 gibi yatmış olsun gibi bişeyler okumuştum. Ve sonrasında akşamlar bana kalmaya başladı.)

Bu ara 8 de yatırmaya çalışıyorum, zor dayanıyor o saate kadar ama hemen dalıyor.


bnycan

erken yatması hem bebek hem bizim açımızdan avantajlı.. hala insanlar erken yatıyor 9 da 10 da yatırsan ne olur. 1geceden bişey olmaz diyorlar.. ama ısrarla ben en geç 8.30 da uyuymus olacak şekilde yatırıyorum


Melody

Kesinlikle katılıyorum. Erken uyuması hem çocuk için hem evdekiler için daha doğru bence. Kızım 28 aylık ve saat 21.00'de yatıyor. Evet belki gece bir yere gidemiyorsunuz ve insanlar size tuhaf bakıyorlar :) ama bence çocuğun bir uyku düzeninin olması daha önemli. 


Windy

Ben erken geliyorum işten 5 gibi evde oluyorum. Tabi işten geç gelen anneler ve babalar için çocuğu erken yatırmak istememek de normal.
Cevaplamak için Üye ol