Yenidogan yatagi icin su gecirmez alez saglikli mi?

mugmela soruyor: 4

Su gecirmez alez ozellikle yazin hava aldirmayip bebegin terlemesine sebep olur diye dusunuyorum. Minik bebekler yatagi ne kadar kirletebilirler ? :)) Alez almak sart mi, yoksa onun yerine bir iki kat penye lastikli carsaf kullansam olur mu?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasemin_ekin

iki kat penye carsaf daha sağlıklı. Ben alezi, özellikle altındakı o muşamba kısmından dolayı hiç almadım.  Bir de bizim başımıza çiş sızdırma 11 ayda 3 defa geldi ama ya çok üşümüştü ya da bez 10 kusur saat kalmıştı. Yeni doğanda deliksiz 10 saat uyku olmadığı için bence sızma da olmaz.


Ozgeerdogan

Su geçirmez alezlerin üst tarafı penye oluyor,zaten bir de üstüne bebeklerin kendi çarşafını serdiğinizde terleme filan olmuyor.Gerçi içinize sinmiyorsa şimdilik sermeyin ama bi süre sonra kesinlikle ihtiyacınız olacak:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bizim yaylı yatağın bir tarafı kumaş, diğer tarafı su geçirmez malzemeden. Ama ben hala kumaş tarafı kullanıyorum işte terletebilir diye. Özellikle yazın çocuğun konforu için kumaş taraf daha iyi sanki.

Şu canbebenin alt değiştirme örtüleri de kullanılabilir. Ben canbebeye mail attım geçenlerde, daha büyükleri yok mu diye, daha büyükleri var, can ped örtü diye satılıyor dediler.


Aysegul_

Bizim visko yatağın içi muşamba dışı pamuklu kılıfı var, ben bir de onun üstüne alez almıştım, onun da üstünde pamuklu çarşaf serili, terletme sorunu olmadı hiç. sadece alezi yıkıyorum kirlendikçe yatak kılıfını hiç çıkarmıyorum. çişten çok nadir kirlendi bizim alez, şimdiye kadar 1 yada 2 kere, ama sık sık kustuğu için baş kısmı çok kirleniyor ben memnunum yatağa geçecek diye hiç dert etmiyorum hatta kendimize de çift kişilik yatak için olandan aldım. altını genelde bizim yatağın üstünde değiştiriyorum ilk aylarda her açışımda çiş yada kaka yapıyordu, bizim yatağa geçmemesi açısından da rahat ettim, biz kendimiz de terlemedik hiç.Cevaplamak için Üye ol