Aniden başlayan kekemelik

n_kelebek soruyor: 5

merhaba oğlum 3.5 yaşında tatilde iken birden kekelemeye başladı yaklaşık 2 hafta oldu .çok üzgünüm ona belli etmiyoruz sadece sakince takip ediyoruz.ankara da önerebileceğiniz terapist,doktor,pedagog gibi birileri yda kurum varsa yardımcı olurmusnuz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


esozi

merhaba benm kızım da 27 aylık ve 6 gün önce aniden kekelemeye başladı, sizin durumunuz nedir şu an?


n_kelebek

benim oğlum ağustosta başladı takılmaya 2 ay çok zor oldu konuşması daha sonra 2 ay hiç takılmadı son 2 aydır yeniden başladı ama eskisi kadar kötü değil cümle başında bazen zorlanıyo .6 ayımız böyle geçti.pedagog 6 ay 1yıl sürer dedi.sabırla bekliyoruz düzelmesini.


esozi

sizin farkettiğiniz bir sebep varmıydı başlatan


n_kelebek

tatildeydik başladığında otobüs sesi ve denizde dalgadan korktu. doktora anlattık tetikleyici birşeyler olabilir dedi önemli olan sonraki süreç.


panter00

Merhabalar;

Aradan zaman geçmiş ama ben yinede yardımcı olmak isteyen olur diye yazıyorum. Allah'ım herkesin çocugunu bağışlasın. Sağlık şifalar versin. Arkadaşlar 3.5. yaşında oğlumuz var.

Konuşmasında bir problem yoktu ve gün içinde yaptıklarını 4 cümle 5 cümle hatta daha uzun cümleler halinde anlatıyordu. Ama ne olduysa anlayamadık. kekelemeye başladı bazı cümlelerin başında ortasında tam olarak ifade edemiyor kendini.

Bu durum bizi çok üzdü. Doktora götürdük kan tahlili falan istedi mr çekilecek vs. 

Bu durumu geçirmiş olan anneler babalar lütfen bir bilgi verebilirmi. Allah rızası için. Son durumları nedir? ne yapmamız gerekir. Nasıl atlattılar neler yaptılar beklemek mi gerekir.

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için...Cevaplamak için Üye ol