Sokakta! yürümeme

sefemu soruyor: 4

merhabalar,,,

kızım tam 30 aylık.. 26 aylık olana kadar kucakta taşınmayı, elimizi tutup yürümeyi hatta arabasında oturmayı bile hiç istemeyen sürekli kendi başına yürüyen bir bebekti.. son 4 aydır sokakta asla yürümüyor.. evin kapısında kucak istiyor taki gideceğimiz yere kadar.. 97 cm 16 kilo civarında ve artık ciddi olarak bel ağrılarım var taşıyamıyorum.. eve girene dek inmek istemiyor.. yoruldum diyor genelde.. parkta saatlerce koşup oynuyor, alışveriş merkezinde de aynı saatlerce yürüyor.. ama sokakta.. dinlenmek için indirmeme dahi kızıyor ağlıyor öpmeye adeta yalvarmaya başlıyor.. bu arada dizanteri geçirdiği dönem çok halsizdi o zaman başladı kucak isteği.. nasıl ikna edebilirim.. defalarca anlattım anne çok yoruluyor diye ama nafile.. doktorumuz kucakta taşınmak için çok büyük olduğunu ve ona zarar verdiğimi söyleyince çok üzüldüm.. tavsiyesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


maviboncukk

Bizimkide elden tutup yurumediği için pusetle gidiyor yada kendi serbest koşuyor parkta.. Park ve avm harici bir yere gidecekse pusetsiz rahat olmuyor bizim açımızdan, sokakşar tehlikeli ve her an koşup fırlayabilir. Zamanla öğrenecekler daha küçükler bence akışına bırakın


sefemu

haklısınız sokaklar tehlikeli elbette.. ama yere bastığı an ağlamaya başlaması illa illa kucak demesi ki hiç böyle değilken bizi üzüyor.. neden sadece sokakta yürümeyi reddediyor anlayamıyoruz.. birden oldu birden geçer diyorum umarım..


maviboncukk

Araba yada köpek sesinden korkmuştır belki


snaelam

bebekarabası olmazmıCevaplamak için Üye ol