üst dişler

umut2010 soruyor: 2

bebeğimin üst dişleri çıktıktan sonra emzirmek işkenceye dönüşmeye başladı...meme ucunun üstü kesik gibi yarıldı ve emzirirken çok acıyor...ayrıca az da olsa iltihap yaptı....böyle sorunu olan beni bilgilendirebilir mi?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


CokBilmis

Bende böyle bir sorun olmadı ama zaman zaman tahriş oluyor tabii dişlerden kaynaklı (hala emziriyorum).
Bepanten türü bir kremle yaranızı iyileştirmeye çalışın. Ben Madecassole kullanıyorum gerektikçe.
Emzirme süresini kısaltın. Zaten 1 yaşından sonra beslenme amacıyla değil, sağlığı için emziriyorsunuz. Daha kısa sürede emmesinin bir sakıncası olmaz.
Yatarak emzirmeyi deneyin, ağzını daha rahat bırakacaktır.
Tersten emzirmeyi deneyin. Böylece üst dişler tahriş olan bölgeye denk gelmemiş olur. Mesela oğlunuzun ayaklarını kolunuzun altından geçirip sağ elinizle başını tutup koltuk altınıza doğru getirin ve sağ memenizi emzirin. Ya da yatarak emziriyorsanız, sağ tarafa yatarken sol memenizi uzatın. Böylece üst dişler her pozisyonda ayrı yere denk gelecektir.


taburcu

Isırdığı anda tepki vermeden, küçük parmağınızı ağzına sokup göğsünüzü alın. Emmeyi kesin. Böylece ısırmayı oyun haline getirmeden ve ısırdığında memeyi de kaybedeceğini bilerek bu davranışı kısa sürede terkediyorlar. Birde genelde emme esnasında değil doyup artık göğüsle oynamaya başladıklarında ısırmaya başlıyorlar. Bu nedenle göğüsle oynamaya başladığı anda göğsünüzü alın.Cevaplamak için Üye ol