Anadolu yakası 2020-2021 özel okul araştırması

ferryboat soruyor: 10

Merhabalar, 2020-2021 için özel okullar hakkında bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim... Alev, Sezin, İDE, Çevre Koleji markajımdaki okullar... Kızım anasınıfına başlayacak önümüzdeki sene...

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


emel_s

Merhaba @ferryboat,

Benim oğlum da 5 yaşında ve okul arayışındayız. Bahsettiğin okullardan birkaç veliyle görüşme imkanım oldu. Onların görüşlerini ileteyim.

ALEV: Eğitiminden ve kampüsünden genel olarak memnunlar. Tabii okul uzak bir yerde, Ömerli'de. Kızıltoprak civarında oturan veli, kızının saat 7'de servise bindiğini söyledi. 11 saat Almanca varmış ve ödev olarak her gün 1 föy geliyormuş. Fiyatı da yüksek, yemekle birlikte 70bin gibi bir bütçesi var. 3 kuşağa kadar Avusturya Lisesi mezunu akraba varsa indirim alınabiliyor. İndirim oranını bilmiyorum.

SEZİN: Yine yüksek bütçeli bir okul. 65bin TL idi yanılmıyorsam yemekle birlikte. Kampüs, dil eğitimi, sosyal ve akademik gelişimi dengede tutması açılarından çok beğeniliyor. Moda'da oturan arkadaşımın kızı 7 gibi servise biniyor. Şu ana kadar hiç olumsuz bir şey duymadım Sezin'le ilgili. Orada daha önce çalışmış olan arkadaşım da var. O da hep olumlu şeyler söyledi. 

İDE: İde, bu okullar içerisinde en uygun bütçeli olanı. Yer olarak bana sevimsiz geldiği için değerlendirmek istememiştim. Yol üstü, yanında benzinci, karşısında mezarlık var. Fakat eğitim sistemi için olumlu şeyler duyuyorum.

ÇEVRE: Akademik bir okul, çok ödev veriyor, dil eğitimi çok iyi, robotik ve yüzmede çok başarılı. Okul kontenjanına göre alan olarak küçük kaldığı söylendi. Öğretmenler genç ve okul başlangıcında kurayla belli oluyor. Fiyatı oldukça yüksek, anaokulundan başlayan veli, ilkokul için bu sene fiyatın 68bin + yemek olduğunu söyledi. Bu fiyat da her sene yüksek oranlarda artıyormuş. bunu göz önünde bulundurmak gerekli. 

Aşağıdaki link de 2 sene önce açılmış olmasına rağmen güncel tutulmuş, yeni bilgiler var. bakabilirsiniz.

https://www.nurturia.com.tr/questions/e1184061-eccf-4c8f-ab10-a8720094b588/1/20182019-ilkokul-arastirmalari-hk

Kolaylıklar size : )


thousand

Merhaba. Benim çocuğum İDE'de 1. sınıfa gidiyor. Özelden bana mesaj atabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.


ferryboat

Çok teşekkür ederim cevaplar için🙂 çok zor bir süreç, bir de Eyüboğlu hakkında bilginiz var mıdır acaba?  Orası biraz daha sıcak duruyor gibi... Anaokulu eve çok yakın Erenköy’de ve disiplinli bir okul diye biliyorum... Çevre’ye gittik çok mahalle okulu gibi... Bir de yeni açılan Pakkan Okullarına gittik orası gerçekten çok iyi anlatılanlar ortam vs. fakat ultra uzak. Trafiksiz 40dk. sürdü. Alev’de yeğenim okuyor ama lisede o da memnun ama ilkokulu hakkında pek bir bilgisi yok. İde için edindiğim bilgi de evet öğretmenleri çok iyi fakat henüz sistemi oturmamış bir okul. 

Bugün edindiğim bilgiler bunlar benim de... 

Eyüboğlu’na yükseldik, hem disiplin, hem eğitim, hem de sosyallik açısından... Özel okula gidecekse, o kadar para vereceksek karşılığı da olmalı herhalde... 

Hepimize çooookkk kolay gelsin.


emel_s

Slm,

Eyüboğlu'yla ilgili akademik bir okul olduğu ve daha çok yurtdışına yönelik öğrenci yetiştirdiği ile ilgili bir şeyler duydum. İngilizce eğitimi çok iyi bu arada.

Bir arkadaşımın yeğeni ilkokuldan itibaren Eyüboğlu'ndaydı. Liseyi Londra'da okuyor, kendisi böyle bir karar almış ve ailesi de desteklemiş. 

Oğulları Çamlıca şubesinde anaokuluna başlayan bir arkadaşım da var. Çok memnunlar.


ferryboat

@emel_s çok çok teşekkürler🙏�� 4Mart’ta görüşmemiz var Eyüboğlu’nda. Bakalım neler bekliyor bizi. ferryboat

Selamlar tekrar, Bilfen velisi var mıdır acaba? O anlatılan kötü yorumlar gerçek mi? Madem gerçek bu kadar insan neden çocuğunu yolluyor meraktayım?! Eve yakın Bilfen de var birileri bana yardımcı olabilir mi acaba? Kafamda deli sorular🤯🧐


london

bilfen de sadece kıtap parası ortaokul da 6000 tl ıdı gecen eylülde

ınanamadım


polikina

Eyüboğlu Çamlıca Koleji'nde oğlum 5. sınıftan bu yana eğitim görüyor. 5. sınıfa kadar devlet okulunda eğitim gördü, Zühtüpaşa İlkokulu. İyi bir öğretmenizim vardı ve 4 seneyi gayet iyi geçirdik. Eyüboğlu Koleji'ne % 50 burs ile kaydoldu oğlum. İngilizce için okulların açılmasından bir kaç hafta önce ders verildi ve bu dersler her haftasonu olmak üzere Nisan ayına kadar devam etti. Yabancı dil eğitimi Eyüboğlu'nda gerçekten çok iyi, bir çok ders ingilizce veriliyor. Ne özel derse ihtiyaç duyduk ne de dershaneye. Lise giriş sınavlarında da çok iyi bir başarı elde etti ama okulun verdiği % 90 bursu tercih ederek aynı okulun IB programında devam ettik. Şuan Lise 3 IB Fen okuyor. Hedefi yurtdışı üniversite o nedenle Türkiye'deki sınavlar için bir hazırlığı yok. Okulun başarısını ölçerken kazanılan üniversitelere bakılmaması bu açıdan önemli çünkü başarılı çocukların çoğu yurtdışı üniversite düşünüyor ve Türkiye için bir hazırlık yapmıyor.

Eyüboğlu için söyleyebileceğim en önemli şey, yaptığı her şeyi yapmış olmak için yapmayan bir okul odluğudur, hakkını verdiğidir. Bu klüp faaliyetlerinde de böyledir, yıl sonu gösterilerinde de , derslerde de. İlkokul için burs imkanı olmadığı için fiyatları çok yüksek gelebilir ama bunu karşılayabilecekseniz gönül rahatlığıyla çocuğunuzu gönderebilirsiniz. Ezbere dayalı öğrenme yoktur, test çözmeye dayalı, sırf sınav başarısını hedefleyen bir yaklaşımı yoktur. 

Küçük oğlum da Zühtüpaşa İlkokulu'na gidiyor, şu anda 3. sınıfta, ama 5. sınıfı beklemeden okul değiştirmeyi düşünüyoruz. Karşılayabilme imkanım olsaydı kesinlikle Eyüboğlu'na gönderirdim ama burs olmayacağı için bütçeme uygun değil. Daha mütevazi ve butik bir ilkokul düşünüyorum, sonrasında yabancı lise. Atacan Koleji ile görüştüm, beğendim diyebilirim. Bu okul hakkında bilgisi ya da deneyimi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.london

polıkına neden atacan ama ide degıl.made dil onemlı neden atacan ?


ferryboat

Çok teşekkürler bilgiler için...🙏�� Biz galiba İDE’ye yollayacağız. Yarın görüşmemiz var, buradan yazarım ayrıntıları. Bizim akademik bir kaygımız yok, rahat rahat okusun, mutlu çocuk olsun istiyoruz. En az iki dil öğrensin hakkıyla, sonra kendisi karar versin ne istiyorsa. Cevaplamak için Üye ol