Anadolu yakası 2020-2021 özel okul araştırması

ferryboat soruyor: 6

Merhabalar, 2020-2021 için özel okullar hakkında bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim... Alev, Sezin, İDE, Çevre Koleji markajımdaki okullar... Kızım anasınıfına başlayacak önümüzdeki sene...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


polikina

İde hakkında hiçbir fikrim yok, butik okullar arasında uzun yıllara dayanan bir geçmişi olması cezbetti beni. 


imlasz

@polikina merhaba

Biz de ilkokulda devlet okuluna gönderip 5. sınıfta özele vermeyi düşündük ama ingilizce eğitiminin aksaması bizi düşündürdüğünden özelde karar kıldık.   Oğlunuz ingilizce anlamında eyüboğlunda zorluk yaşamadı mı? Veya eyüboğlunun 5. sınıfa kadar öğrettiği ingilizce devlet okulu ile aynı mı?


emel_s

slm,

@polikina, Atacan'da oğlu 2. sınıfta olan bir veliyle konuşma imkanım olmuştu. Çok memnundu öncelikle. 1. sınıftan başlamış Atacan'a, biraz duygusal bir çocuk olmasına rağmen kolay adapte olmuş ve çok mutlu gidiyormuş. Not almıştım bazı anlattıklarını, kısaca yazayım:

Sınıf mevcudu az (şube sayısını bilmiyorum), öğretmenler deneyimli, teneffüsler lise ve ortaokulla çakışmıyor, güvenlik çok sıkı, kampüs müdürü çok ilgili, çok akademik değil, sanata önem veriyor, özellikle voleybolda başarılı, yemekler okulda hazırlanıyor; sürekli seminerler, yazarlarla buluşma gibi etkinlikler.

Jimnastik, halk oyunları, modern dans gibi branş dersleri var.

İngilizce haftada 10 saat, 4. sınıftan itibaren Almanca. 

Haftada bir gün kantin günü, bir gün serbest kıyafet, bir gün de ödevsiz gün.

Okullarla ilgili genel olarak çok bilgisi olan öğretmen bir arkadaşımız da fiyat/performans olarak önermişti Atacan'ı.


polikina

@imlasz

5. sınıftan geçiş yapan öğrencilere, okulların açılmasına yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kala hafta içi her gün, okullar açıldıktan sonra da her Cumartesi günü İngilizce dersi verildi, Nisan ayına kadar. Oğlum öncesinde İngilizce kursuna gitmişti, bunun ne kadar faydası oldu bilemiyorum ama takviye derslerle Nisan ayına gelindiğinde normal müfredeta yetişmişlerdi. Eyüboğlu bu süreci çok iyi yönetti diyebilirim.

Oğlumun ingilizce notu hep sınıf ortalamasının üstünde oldu. Hiçbir zorluk yaşamadı.


polikina

@emel_s

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bana da fiyat/performans olarak çok uygun geldi. Eğer kontenjan olursa Denizatı'nı da düşünüyoruz, diğer seçeneğimiz şu an için Atacan Koleji gibi duruyor. Her iki okul mesafe olarak  yakın olması nedeniyle de tercih sebebimiz. . 


Bengis

@emel_s merhaba, biz bu sene 3. sınıftan itibaren kızımızı Atacan'a vermeyi düşünüyoruz. Sizin, Atacan 2. sınıfa giden tanıdıgınızdan bahsetmeniz dikkatimi çekti. 3. sınıflarda 2 şube varmış, kızımız %50  ihtimalle tanıdığınızın çocuğu ile aynı sınıfa denk gelecek. Acaba okul hakkında, öğretmeni ve akademik detaylar hakında biraz daha detay almamız mümkün olur mu kendisinden? Dilerseniz özelden iletişim bilgilerimi de paylaşabilirim..Çok teşekküler
Cevaplamak için Üye ol