göbüş deliğimiz kanamış :(

ceyla soruyor: 8

anneler
bizim göbeğimiz 6. gün düştü. düştükten sonraki günler de alkol sürdüm ne olur ne olmaz. dün ilk banyomuzu yaptık yani 10. günde. bu sabah altını açtığımda göbek deliğinde kan gördüm :( hastaneye acile gitmeli miyim ne yapmalıyım bilemedim. sizce?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Yenidenanne

Bence hastaneye/doktora gitmelisiniz. Doktorumuz göbek deliğine alkol vs sürdürmemişti. Göbek deliği düştükten sonra doktorun isteği aralıklarla gidip gümüş nitrat sürmesini sağlamıştık.

Bu link'te

http://www.bebek.com/ayin_uzmani/bebeklerde_gobek_bakimi

"Bebeğinizin göbeğinde herhangi bir kanama olursa bu normal değildir , nedeninim anlaşılması için vakit geçirmeden mutlaka doktorunuza haber veriniz. "

demiş.


Bubus

geçmiş olsun bencede mümkünse telefon açın doktoruna..


angelique

dr.unuza gotururseniz gerekli temizligi yapacaktir. aynisi bizde de olmustu, dr. temizleyip tekrar mikrop kapmamasi icin gumus nitrat surmustu. endiselenecek bir durum degil yani.


sildokuz

Kızımında  sarımtırak hafif kanla birlikte göbeği düştüğünde bir sıvı gelmişti. Doktorumuza gittiğimizde pansuman ve gümüş nit. sürdü. Evde bir müddet daha alkol ile pansumana devam ettmişti. Ama herhangi korkulacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Tedbiride elden bırakmamanızı öneriyorum.asna

Hafif hafif bir kanamaysa cok normal, 3 cocugumda da oldu, bir ay kadar da devam etti, bez de biraz tahris edebiliyor, cok degilse endiseye mahal yok, olur bazen øyle ;)


arseli

Benim oğlumdada olmuştu..Çok ağlarsada olabilirmiş..Doktor normal olduğunu söylemişti..Ama içinizin rahat etmesi açısından doktora gidebilirsiniz..


ozgu_naz

biz de yaşadık aynı sorunu ama çok kısa bir süre alkol sürdüm ben çünkü hep kuru kalması gerekiyormuş ve mümkün olduğunca da üzerine bez değmesin hava alması için. içim rahat etsin derseniz gidin


ceyla

evett dediğiniz gibi küçük bir sıyrık oluşmuş göbüşte doktor amca yaktı 1 dk bile sürmedi bizim oğlanında ruhu duymadı :) 1 hafta batticon sürücekmişiz sonra kontrole gidicez inşallah bu kadarla atlatırız.

hepinize teşekkür ederim bizden başka kişilerde de olduğunu duyunca biraz rahatlamıştım pazar pazar acillere taşınmadık pazartesi hallettik sakin sakin :)


Cevaplamak için Üye ol