5 aylık kızım sürekli kulağını tutuyor

Pascha soruyor: 10

5 aylık olan kızım özellikle sabah erken saatlerde uyandığında ya da geceleri uyuma vakti yaklaştığında sağ kulağını koparmaya çalışırcasına tutmaya uğraşıyor. Acaba kız çocukları bunu genelde mi yapıyor yoksa Doktorun herhangi bir sıkıntı yok dememesine rağmen başka bir ihtimal olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


serifeaktepe

Bazi bebeklerin dis cikarma donemlerinde kulak cekistirdikleri gorulur belki de kiziniz dis cikaricaktir.


kpinar7

uykusu gelen çocuk kulağını kaşır çekiştirir derler sabah erken uyandığında ve geceleri uyuma vakti yaklaştığında demişsiniz. belki sabah tekrar uyutarak gecede daha erken yatırırsanız vazgecer:)

birde belki bir kulak enfeksiyonu problemi olabilir, yada kulakta sıvı aylık doktor muayenesinde doktorunuz fark ederdi zaten öyle bir durum olsaydı.


yaseminkarakassenturk

Oglen saatlerinde, yani kulagini cekistirmedigi bir ara kulaginin icine ve disina parmaginla baski uygula. Tepkisine gore kulaklarinda sorun olup olmadigini anlayabilirsin.

Dis cikarma da etkiler. Benim oglum 9 aylik, disi geliyormus. Son bir aydir da uyumadan once kulagini kasiyor, cekistiriyor. Bence endiselenmene gerek yok:)


elummay

Kızım da uykusu gelince yapıyor, başka sorun yoksa kafana takma:)


Betul_lalezeynep

Evet sinirlendiğinde tepki gösteriyor olabilir, artik diş dönemi de gelmiş dişleri de zorluyor olabilir. Sürekli memede durup damak kaşıyorsa diş ihtimali yükseliyorPascha

Aynen arkadaşlar diş çıkartacak olduğundan olabilir dediğiniz gibi. Başka bir sıkıntı yok şuanda şükür.


bassem

Benimde kizim 6 aylik bizde de kulakla oynama var,gozlemledim uykusu oldugunda kulagiyla oynamaya basliyor


maviboncukk

Uykusugelen bebek kulagini tutarPascha

Sikinti yok diyosunuz yani. Içimi rahatlattiniz valla teşekkür ederim.


aycasurul

Aynı aylarda aynı şekilde oğlum kulağını koparırcasına çekiştiriyordu. Başka bir doktor diş çıkarıyor diye bir poşet ilaçla gönderdi bizi  eve. Vermedim hiç birini tabi. Ertesi gün kendi doktorumuz uykusunu geciktiriyorsunuzdur ondandır,  diş çıkarmıyor dedi. 


Gerçekten de oğlum ilk dişini 9 aylığa doğru çıkardı. Ve hep uykusu geldiğinde kulağını çok çekiştirirdi. 
Cevaplamak için Üye ol