Oğlum beni istemiyor...

cml soruyor: 4

 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gul_duru

bızde annaneyı ısteme soz konusu.İşten donunce ıkı dakıka ozledım falan dıyor sonra sen gıt annane yedırsın ıcırsn uyutsun tuvalete gotursune donuyor olay.11 aylıkken calısmaya basladım annane ve babanne donusmlu bakıyor.Ama duskunluk annaneye  karsı bazen dayanamayıp senın annen kım dıye soruyorm benı gosterıyor ama anneme de anne dıyor bu drum benı oldukça uzuyor ama bı cozum bulamadım sevılıyor ve sevıyor aklım onda kalmıyor bu sekılde tesellı edıyorum kendımı.


MELEKLER

Bİ DÖNEM BÖYLE OLUYOR ÇOCUKLARINIZA EN ÇOK KİMİ SENVİYORSUN BENİ SEVİYORMUSUN ...GİBİ SORULAR YÖNELTMEYİN AYNI ŞEY BENDE DEOLMUŞTU KESTİM SORMAYI...AMA SIK SIK SİZ SENİ ÇOK SEVİYORUM DEYİN 1,2 AY DA UNUTUYOR TABİ BAKANKİŞİ DE SORMAYACAK EN ÇOK KİMİ SEVİYORSUN DİYE  DÜZELİYOR ÜZÜLMEYİN TABİ Kİ ÇOCUKLAR EN ÇOK ANNE Yİ SEVER :))))


mother_of_sons

hemen hemen her çocuk böyle bir süreçten geçiyor. yazık ki toplumumuzda anneyi mi babayı mı daha çok seviyorsun? sorusunun çeşitli versiyonları minicik çocuklara yöneltiliyor, bazen bilinçsizce cevaplıyorlar, bazense;


mesela kız çocuk babaya erkek çocuk anneye düşkündür deriz ya ordan ele alalım;

baba sürekli kızına beni sev anneni sevme mesajı veriyorsa bilerek yada bilmeyerek, bi süre annne üzülür. illa baba da değil diğer aile büyükleride buna dahil.

benim kızım babasını çok seviyor.. masum gibi görünsede mesaj içeren bir cümleye dçnüşebilir annenin çalıştığı kızıyla bire bir ilgilenemediği ortamda.

velhasıl; üzülmemeye çalışın geçici durumdur.
o size seni sevmiyorum şu yada bu kişiyi seviyorum dese de onunla aynı boy seviyesine inip göz teması kurarak ben seni seviyorum deyin.

çocuğu kendisini sevmediğini beni sevdiğini beni istediğini söyleyen çok velim oldu :)


tubavekizlari

üzülmeyin diycem ama çok zor biliyorum. sizin bu konudaki hassasiyetinizi fark etmiş ve bunu kullanıyor olabilir. bir nedenden dolayı öfkeli olabilir. çocuklar öfkelendiklerinde böyle yapıyorlar. benim büyük kızçe kızdığında seni sevmiyorum babamı seviyorum diyor, babasınna kızdığında seni sevmiyorum annemi seviyorum d,yor, ikimize birden kızdığında ben anneanneme taşınacam diyor. 

size belki işe gittiğinizi için belkide başka bir nedenden kızgın olabilir, sakin anlarda ben dili kullanarak konuşmaya sorununu anlamaya çalışın, biliyorum 3.5 yaşındai çocukla konuşmak zor ama ifade edebileceği bir yol bulmak için çaba gösterin. bir de çocuklar mecaz anlam bilmedikleri için böyle söylemlerde bulunuyorlarmış. seni sevmiyorum dediğinde ben senin annenim ve seni her zaman çok seveceğim diyin. biz çözümü böyle bulduk, birde çocuğunuzun yaş dönemi itibariyle agresif olduğunu unutmayın. kolay gelsin. Cevaplamak için Üye ol