4 aylık bebek ne kadar sosyalleşebilir?

fiyonk soruyor: 10

Kızım bir hafta sonra 4 aylık olacak, benim kucağımdayken insanlara gülüyor, bazen konuşmaya çalışıyor; ama onların kucağında her zaman durmuyor; benim tuttuğum gibi tutmazlarsa ağlıyor, hele de gördükleri anda kucaklarına alırlarsa. İnsanlara alışık değil, yabani diye kızıyorlar; ama bana bu durum normal gibi geliyor. Hakikaten normal mi yoksa bebeğimi asosyal büyütüyorum haberim mi yoK?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ediluj

Normal normal:))havalar güzelleşti nasılsa dışarı parka falan götürebilirisiniz,insanlara alışması için özellikle çocuklara bayılıyorlar.Ben  kucağımda  4 aylıkken minübüsle yakın mesafe gidip sabah çok erken pazarıda gezdirmeye başlamıştım:))bayılıyordu..


selencem

Her bebek farkli. Eger algi olarak ileriyse erken baslamis olabilir yabancilamaya. Veya gaz sorunu varsa diger insanlarin tutus pozisyonunda rahat etmiyor olabilir.


GulcanDeniz

Bebeğiniz çok küçük daha. Onun şimdi sadece anne kucağına ihtiyacı var. Çok normal başka insanları yadırgaması.
Hiç yabani filan diye düyünmeyin, o kadar normal ki bu...


derinuray

moralinizi bozmak gibi olmasın ama biz 6 aylık olduk hala aynı şekilde sosyalleşemedik 4 aylıktan beri bu şekilde çevremdeki bebekleri görünce moralim bozuluyor ama ne yapalım bizim kız biraz gıcık diyoruz :))


fiyonk

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Anormal ve yabani değiliz yani.. :) Herkesin kucağında gülücük atan bebeklere hep imrenmişimdir ama idare edicez artık, bizim bebek de gıcık deriz. Aslında bu durumdan çok insanların yabani demesi rahatsız ediyor zaten.derinuray

neler neler demiyorlar ki yabani, mutsuz, suratsız, bunları çok yakınlarımız bile diyor hele mutsuz dediklerinde çok sinir oluyorum direk kavga edebilirim mutlu benim kızım diyorum. içimden belki sizin yanınızda sizi görünce mutsuz oluyor demek geliyor ama susuyorum:))) 

neyse gıcık falan ama anne babasıyla gayet neşeli:)))


benal

aslında sorun bizlerde degil karşımızda bunları düşünmeden konuşan insalarda sırf konuşmuş olmak için konuşuyorlar


benal

4 aylık bebek dünyayı etrafındaki herşeyi yeni tanıyor elbette öyle davranır bence bu tarz lafları kafanıza takıp üzülmeyin bu tamamen cahilllik hayatlarında hiç bebek büyütmemişler demekkifiyonk

Teşekkürler kızlar, hakikaten moralim bozulmuştu üst üste duyunca..


honeygirl

Fiyonkcum öncelikle canını hiiiiç sıkma bebeğin cool (kuul) takılıyordur, herkese gülücük vermek zorunda mı, hem çok sevecen olunca da birşeyler derler, ayyy herkes herşeye bir şey der canım ne de olsa, laf ola beri gele,
ben de tam aksine öyle herkese muck muck bir çocuk olsun istemiyorum, şekil ben işte ortadayım sıcakkanlılığım hep suistimal edilmiştir, kendi ailem, eşimin ailesi tarafından bile.
herkes kendi yabaniliklerine baksın, 4 aylık bebişin anne baba sevgisine ,sıcaklığına ihtiyacı var, kaynananınkine değil anlatabildim mi şeker:)Cevaplamak için Üye ol