İstanbul anadolu yakası anaokul ve ilkokul geçiş önerisi?

fufico soruyor: 6

Herkese merhabalar. Kızım önümüzdeki sene ilkokul hazırlık (yani anaokulu) okuyup sonra ilkokula geçecek. Henüz olula karar verebilmiş değiliz değiliz. Çevre koleji, Göztepe Yöm okulları, Ataşehir ilkbeş okulları...Bunlar hakkında genel ve fiyat bilgsi ve yorum paylaşırsa harika olur. Tabii başka öneriler de varsa daha da güzel. Ankara’dan taşındığımız için buradaki okullar ile ilgili bilgim iş yerindeki insanlar ve yakın çevremdekilerin tecrübelerine dayanıyor.

Ve tabii şu konu da var,mutlaka ilkokuş öncesi yılı yine kolejde mi geçirmeli? Butik anaokul/olulların ilkoluş hazırlık anaokul sınıfları da çocuğu gayet hazırlamaz mı? Bir yandan oyunla eğlenirken,bir yandan kalabalıkta kaybolmasalar mı acaba? Ya da tam tersi mi? Bu sefer de geride kalır ve mutsuzluk mu yaratır ilkokula başladığında?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mommymom

Merhaba. Bu okullara gidip inceleme fırsatınız oldu mu? Herhangi bir yorumda bulunabilir misiniz


fufico

Kızım 1 yıldır ilk beş anaokulunda ve gayet memnunuz. Bireysel olarsk Çocuklara yönelik ilgi ve özen, doğal ve organik beslenme, native öğretmenlerin tüm gün onlarla oluşu, aile bilgilendirmeleri ve günlük/aylık eğitim programları gayet güzel gidiyor. Daha butik bir okul oldupu için tabii bi özen kısmı güzel gidiyor. Sormuş olduğum okullarda da bu durumları merak ediyorum ki görüşmeye gitmeden önce  biraz ön bilgi olsun


dragos70

Hangi semtte Oturuyorsanız ona göre tavsiyede bulunalım. 


iatok

Merhaba, onumizdeki eylul doneminde 3 yas olacak oglum icin okul arastirmasindayim. Ilk bes anaokuluda listemde en ustte. Sizce pozitif ve negatif yonleri nelerdir. Bir veli olarak benimle paylasabilir misiniz


Orient

@fufico anaokulunda illa ilkokulun anaokuluna gitmesi gerekmez bence, ama hazırlık grubunda birtek dusunebilirsiniz, cunku ilkokula o zaman hem alismis oluyor hem de kendini daha guvende hissediyor. Ondan oncesinde mutlu olacagı oyun gruplarının oldugu guzel bir anaokuluna verebilrisiniz. ben suadiye de sarmasık kresine vermistim cok memnun kaldım, seve seve oneririm. şimdi listenizde olan Cevre kolejindeyiz.hazırlık ve orta grup buradaydık, gayet keyifli zamanlar gecirdik.  Buraya vereceksiniz mutlaka ilkokul fiyatlarını alarak karar verin, anaokulundan geciste surpriz olmasın. Anaokulundan gecerken %10 indirim hakkınız oluyor, butun ilkokul icin gecerli . Bilginize. 


kadikoylu

Efdal Hakkında bilgi verebilir misiniz, mümkünse.

TeşekkürlerCevaplamak için Üye ol