Arabada uyuma

sedos soruyor: 1

Arkadaslar oğlum 15 gün oncesine kadar emerek gündüz uykusuna geçiyordu son zamanlarda ne denediysem fayda etmiyor sadece arabada uyuyor tahmin edersiniz ki arabayla amacsizca dolaşmak beni yoruyor bazen arabadan indirirken uyanıyor sinirlerim lacka oldu ne yapmalıyım daha önce bunları yaşayan var mı

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


hilaldefne

Benim kızım da uyku konusunda son derece değişken. Bu zamana kadar pek çok yöntem benimsedi uykuya geçmek için. Gece uykusuna dalmada sıkıntımız yoktu ama gündüz uykuları hep problemli idi. Kucakta uyuttum bir dönem, bir dönem yanına yatarak uyuttum, bir dönem saçlarını okşayarak uyuttum, bir dönem yatağında kendisi uyudu. Bu geçişler arasında benim de zorlandığım dönemler oldu ama uyumuyorsa fazla zorlamamaya, uykusunun gelmesini beklemeye başladım. Tabii ki mızlama hallerine dayanmak suretiyle..

Yaklaşık bir aydır tutunarak ayağa kalkmayı öğrendi ve bunun heyecanı ile kendi yatağında uyku uyuyamaz oldu. Yatırdığım anda önce oturuyor sonra da ayağa kalkıyor. Bizim çözümümüz bebek arabasına bağlayıp uyutmak oldu. Evin içinde dahi bebek arabasına bağlı olarak uyuyor, bağlı olduğunu bildiği için de kıpırdamaya çalışmıyor. uykuya daldıktan sonra yatağına geçiriyorum.

Şu aralar her biri en az iki en çok üç saat olmak kaydıyla 2 gündüz uykusu var.

Önerim uyku problemi olduğunu düşünmeyin, ona bolca yorulma fırsatı verin, hangi yöntemle uyumak istiyorsa onu uygulayın. Tabii o yöntemi bulmak kolay olmuyor ama muhakkak onun sinirini bozmayan bi yol bulabilirsiniz.
Cevaplamak için Üye ol