Bebek için en iyi mama hangisi

akkiz soruyor: 10

bebegm anne ssütü emyo ama dr takvye yap dedi 30cc faln hangi mamayla başlasam bilemedim öneriniz var mı

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ankaanka

Hipp


guta

En iyi mama diye birşey yok aslında. Her bebek her mamayı kabul etmiyor. Aptamil olabilir, Hipp olabilir. Kullanıp bebeğinizin durumuna göre devam edersiniz. Bazılarında çok gaz oluyor, doktor ona göre tavsiyede bulunuyor. Bebek sütü yazanlardan kullanmanız gerekiyor. 

Bir de acaba gerçekten gerek var mı onu da anlamaya çalışın derim ben. Kilo alımı az mı olmuş? Bazı doktorlar gereksiz yere mama kullandırıyor. Anne sütü varsa bence kilo alımına bakıp karar verebilirsiniz. İyi günlerde büyütün bebeğinizi.


ilknurbade

Ben ilk 2 ay aptamil conformil verdim bebegimde gaz sorunu vardi fakat sonra kabiz oldu. Eger bebeginizde gaz ve kaka sorunu varsa hipp combiotic 1 kullanabilirsiniz organik bir mamadir ben 2.5 aydir bunu kullaniyorum ve cok memnunum kilo alimi da daha iyi oldu bebegimin.


ilknurbade

Gaz sorunu yoksa hipp 1 kullanabilirsiniz. Aptamil kabiz yapabiliyor. Bebelac mama hic onermem icinde soya lesitini var. Sma gold veya hipp kaliteli mamalardir.


ilsu1610

Aptmil şekerli olduğu için doktorların çoğu önermiyorakkiz

benm beegmde kabul etmyo mamayı napcm blmyorm dr ver dedi  şimdlk klosu iyi ama geceleriçok aglıyoakkiz

dr aptaml önerdi ama ben mamaya baslmk istemyorum  kızm sadece uykuda emiyo uynkken emmyo aç kalıyo gece çoook aglıyo elni emyo açlktan ama kızıp beni emmyo ne yapmalıyım uyku halindykende emmesi yavas çok emiyo gögsümü tam bosaltmyo miraymar

Aptamil ve bebelec aynı firma uretıyor sütun. Yetıyorsa ve kg ıyıyse mamaya gerek yok ayrıca ne ılgınç Dr o öyle normalde hıçbır dr hemen mama vermez bence dr değiştirdilrubaa

Kilo alimi iyiyse bebeginiz doyuyordur. Aglama sebebi baska biseydir bence onu bulmaya calisin. Gunduz emmiyorsa belki sutunuz cok fazla gelip bebegi rahatsiz ediyordur, boguluyor gibi olup memeyi birakiyorlar. Ben o kadar ugrasarak emzirdim ki, resmen savas verirdik memede. Hicbir zaman memede sakinlesen bebek olmadi, hep kavgayla emdi. Hele sag gogsumu, bir ara sadece uykuda verebiliyordum, sonradan anladim ki ondan cok geliyormus (oburu bitti 1,5 yasinda filan, tek gogus devam ettim). Cok geliyorsa biraz sagabilirsiniz vermeden. Ayakta emzirin, baska odalarda emzirin, yatarak deneyin. Ayagimda sallardim biraz sakinlesirdi sonra alir emzirirdim bi ara.

Yani hemen mamayi cozum gormeyin, bebeginiz icin eniyisi anne sutu.

Bi de elini emmesi tamamen icgudusel, ac oldugu anlamina gelmiyor bence. Kizim sapir supur emerdi ellerini, gece sesinden uyanirdim.


sefemu

ben bebekken hipp içmişim kızımın da kaderi aynı oldu.. hiç gaz vs sıkıntı yaşamadık.. sadece mama değil bebeğin gaza yatkınlığı var mı o da önemli.. ama 2 aylık, emiyor da mama takviyesi neden? hiç mi kilo almamış, doktoru neden gerek gördü bilemedim.. anne sütünde sanırım ısrarcı olmak çok önemli.. hem mama hem meme zor.. biz de 40 gün gitti o durum.. sonra mama ile kaldık..Cevaplamak için Üye ol