40. Haftadan sonra dogum?

Monaco soruyor: 3

tam 40 haftalik hamileyim. henuz doguma dair bir isaret yok. yurt disinda yasiyorum. istege bagli sezeryan yok, suni sanci yok..

42. haftaya kadar beklenebilecegini soyluyor ebeler.
gebeliginde 41. haftayi goren var mi
bu tarz birsey bilen duyan?
nasil olmus. 

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


blueangel

benimde 41. haftayi doldurdum kanala girme yumuşama açılma sancı hiçbirisi olmadığı için birde 4 kilo olduğu için bebeğim sezeryanla aldılar bir sorunda yaşamadım hiç.


besgi

benim 39+6'da, 4 doktorun ortak görüşüne göre pelvis kemiğimin kalp şeklinde olması sebebi ile sezaryen oldu. ne sancım vardı ne başka birşey. yalnız çok  enteresan gelen; bebeğimin kakasını yemiş olmasıydı...hem tek emare sadece suyun azalması, hem de öyle geç kalınmış ki kakalar yenmiş. hala anlayamam tam olarak neye göre doğum  zamanına karar veriliyor  sezaryende...


AyCii

Merhaba, 


Bende 42. haftamın bitiminde doğum yaptım, normal doğum istediğim için ve kontrollerde bebeğim ve benim sağlığım yerinde olduğu için beklemeyi tercih ettik. 42. haftam 21 Mart günü doluyordu, herşey yolundaydı ve dr. um 23 mart gününe kadar bekleyelim gelmezse sezeryanla alalım dedi. Ama 22 mart günü kanamam oldu, ve doğum süreci başladı, 23 mart günü de kızımı kucağıma aldım :) Doğumum normal doğum oldu, açılma konusunda sıkıntım vardı malesef 13 saatte anca 1cm açılmış, sonrasında epidural ile suni sancı arttırıldı ve doğum gerçekleşti :) 

Bence hiiiiç sıkıntı yapma ;) Hadi bakalım, hayırlı ağrısız sızısız rahat bir doğum dilerim :)

sevgiler.
Cevaplamak için Üye ol