Gece beslenmesi

kubra_maya soruyor: 6

Arkadaslar kızım 18 aylık oldu aksam yemeğinden sonra en son 1.30 da sütunu veriyorum.gece beslenmesini nasıl kaldırabilirim.yaptigim dogrumu.vermeyincede ağlıyor.bilen arkadaslar yardımcı olabilirlermi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


omereren

her gece bir bardak süt iyi denir .. bunun olumsuz tarafı nedir anlamadım. neden kesesin  ki..Refika

Gece  beslenmesini doktorlar kesinlikle önermiyorlar,bende oğlumu en son yedi otuzda yediriyorum.Sizinki kadar geç olmasa bile  11.30'da verdiğim son beslenmeyi kestim bu aylarda. Reflü ,astım ve diğer arkadaşımın belirttiği gibi dişlere zarar veriyormuş.Başta  zorlanırsınız,bebiş  arayacak ama 10 gün süre sonunda bizimki unuttu.Kolaylıklar dilerim


CokBilmis

Memeden kesilen bebekler de ağlıyor, ama anneleri memeyi vermemekte diretince bir süre sonra emmeden uyumaya alışıyorlar.

Sütü kesmeye niyetliyseniz ağlamasına katlanmanız lazım. Memeden kesitiğinizi düşünün.


fragola

Ben kendimce kestim bi hafta gece beslenmesini, en son 7- 8 gibi yedirip 8bucuk gibi de uyutuyordum. Ama gece 12 de mama verdigim zaman sabah 8e kadar uyuyan cocuk gece sik sik aglamaya ve sonunda 6-7 arasi uyanmaya geri de uyumamaya basladi ve feci huysuzlasti, 1 hafta denedim, alismadi, belki 10-15 gun denemeliydim ama hamilelik de olunca gucum kalmadi, tekrar 12 gibi mama vermeye devam ediyorum.


opposition

1 yaşından beri hiç gece beslemedim ben, gayet de uyuyorlar sabaha kadar hastalık falan olmazsa tabi. Alışmış olan bebeği su ile avutmayı deneyebilirsiniz, ya da şöyle birşey duydum, yatmadan önce illa birşey vermek isterseniz yoğurt verin, çünkü süt mideyi rahtsız eder, yoğurt hem uyutur, hem rahatsız etmez dediler.


kubra_maya

Arkadaslar maya geçite yese aksam yemeğini 11 gibi yine süt veriyorum sonrada 2 gibi karnı acıkıyor vermeyincede deli gibi ağlıyor suyla kandırdım karnı ac olduğu icin tatmin olmuyor.birde dış çıkarıyor her aksam yatmadan önce calpol verilirmi?Cevaplamak için Üye ol