Bebeğimin ağzında top çeklinde et parçası var

calisirseyma soruyor: 9

Merhaba. 4,5 aylık kızımın yanağı ve çenesinin arasında ağzının içinde top şeklinde bi et parçası farkettim bu gün. Ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


hande

Biz de geniz e dogru dil ustunde vardi. Birsuru arastirma yapildi ameliyat dendi. Sonra deneyimli bir doktor onemli birsey degil ici su dolu kist. Bircok cocukta olur. Tukuruk kanalindan kaynakli demisti. 1 yil kadar sonra kendiliginden patladi ve gecti. Bu surec icinde cok panik olduk bosu bosuna. 

Umarim sizinkide onemsiz birseydir. Mutlaka doktorunuza gosterin.


foxy

hemanjiom olabilir seyma hnm benim kızımın üst dudadığında ve içinde var bir tür tümör ama iyi huylu tedavisi de mümkün çocuk onkolojisine götürmenizde fayda var belki aramızda dr vardır daha iyi yönlendirebilirler.


calisirseyma

@foxy dün acile götürdük doktor kistik bişey önemli değil ama büyüyüp büyümediğini takip edicez  bi daha ki ay tekrar getirin dedi. İlaç falan vermedi. Bu cumartesi günü kendi doktorumuzda da randevumuz var inşallah önemli bişey değildir


calisirseyma

@hande hanım inşallah bizimki de basit bişeydir. Pek net çekemedim ama bu şekilde. 😕foxy

yok hemanjiom değil u o daha dağınık oluyor ama belki de çeşitleri vardır.korkmayın ilaç için de çok küçük zaten.ben 1.5 yaşında tedaviye başladım şu an bıraktık 8 ay kullandı 8.yaşta kalmayacak dedi.siz çocuk onk götürün yalnız ihmal etmeyin.çocuk dr anlamaz.


calisirseyma

@foxy cumartesiye randevu alamadık doktorumuz yokmuş pazartesi inşallah randevumuz. Ama ole bi durum olsa doktor yönlendirmez mi ki 😕


emineyildiz

Seyma hanım ne yaptiniz kızınızın problemini? Ayni yerde ve ayni buyuklukte et parcasi benim 50 günlük oglumda da var, ve sanırım gittikce büyüyor. Haftaya randevumuz var bakalim ne diyecekler.


esinesila

benimde bebeğimde aynı yara var naptınız anneler? 😞


ebrutrfn16

merhaba şeyma hanım,emine hanım,

benimde bebeğimde aynı şekilde et parçası var, problem hakkında bilgi verebilir misiniz?


Cevaplamak için Üye ol