gece ney, veriyosunuz.

dila soruyor: 10

gece sütümüz, yetmiyor. ek olarak ne veriyorsunuz:? hazır süt versek olurmuki:? gündüz biberon almıyor. gece alırmıki:? uykudayken versek veya neler yapabiliriz .

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


selencem

Geceleri mama takviyesi verebilirsiniz, 1 yasindan once sut onermiyor doktorlar.


kunaka

biz 8. ayında gece maması hiç vermiyorduk uyandığında su içip yatıyordu...
fakat akşam öğününde muhallebi yediriyorduk dr tavsiyesi ile muhallebi tok tutuyor


GOGO05

arı mama verebilirsiniz muhallebi kıvamında oluyor zaten10.aydan sonrada ben süt vermeye başladım formül mamalardan daha sağlıklı olduğuna inanıyorum biberonu benim oğlumda almıyor ama gece ayırt edemiyor gece veriyorum


dila

teşekkürler arkadaşlar

 


CokBilmis

Ben 4. ayından sonra gece hiç beslemedim. Boyu da kilosu da gayet iyidir. 4. ayından sonra da tüm gece kesintisiz uyumaya başladı. Bence gece beslenen çocuklar daha sık uyanıyorlar..dila

çokbilmiş gece uyanınca emmek istiyor uyanmassa beslemeye gerek yok ama seninki uyanmıyormuydu 4 aylıkken uyanıyorsa ne yapıyordun lütfen.


_cereninannesi_

Benim kızıma ben yatmadan 2 saat öncesine gece muhallebisi veriorum. yarım tas kadar yiyor. çok da güzel bütün gece uyuyor. eğer uyanırsa ki çok nadiren emziriyorum güzelce.


dila

çiçek demeti gece muhallebisi dedigin ney biraz açarmısın  bizim kız gündüz hep kucakta ilgi istiyor yemek yerken bile oturmuyor kıpır kıpır en azından gece rahat etsin annemiz

 azraesra

gece uyanıyorsa açtır ve geceleyin aç bir bebeğe verilecek en ideal besin devam sütüdür..sonra zaten mışıl mışıl uyur..:)


CokBilmis

Gece uyanması aç olduğu anlamına gelmeyebilir. Her uyandığında açtır deyip de mama verilirse, sonraki yıllarda da uyanmaya devam edebilir. Bu sefer de "susamıştır" diye su vermeye devam etmek zorunda kalabilirsiniz :)

Ben kızımı Tracy Hog'un tavsiye ettiği şekilde saat gece 11'de uykusunda emziriyordum. Sonrasında da çoğunlukla meme vermiyordum. Gece uyanması (tabii bu arada gece diyerek kastettiğim akşam 11'den sabah 5-6ya kadar, yoksa akşam 7'den sabah 7'ye sanmayın) olduğunda prensip olarak güneş ışıyana kadar meme vermiyordum. Pişpişliyor, ninni söylüyor geri uyutmaya çalışıyordum. Ama eğer diş çıkarma, ateş yükselmesi, büyüme atağı vs gibi özel bir durumu varsa ve özellikle meme istiyorsa nadiren veriyordum.

25. ayında. Hala gece uyanıp meme isteyebiliyor. Cevabım her zaman aynıdır: "Şu anda karanlık. Memeler uyuyor. Sabah ışık olunca memeler uyanacak, o zaman emebilirsin". Geri yatar uyur. Yani gece uyansa ve meme istese bile bu durum midesinin aç olduğu anlamına gelmiyor. Ya ruhen sevgiye "aç"tır :) Meme ile sakinleşmek istiyordur. Ya da memede uyumaktan başka uykuya dalma yöntemi bilmiyorsa, emzik niyetine anne memesi istiyordur.

Bir de eklemeden edemedim: Gece beslenmesine alışan çocuklar ileriki dönemlerde de su isteyebiliyorlar. Su içir yatır, mışıl mışıl uyusun diyordu bir arkadaşım. Şimdi de nasıl tuvalet eğitimi vereceğim diye düşünüyor. Çünkü çocuk gece su içmeye alışmış, tuvaletini tutmakta zorlanıyor. Ya da anneyi gecede 2-3 defa uyandırıp tuvalete götürüyor. Çocuk büyütmek satranç gibi biraz, iki üç adım ilerisini görmek lazım :)Cevaplamak için Üye ol