Migren hastalığı

didem35 soruyor: 7

Merhabalar. 11haftalık hamileyim. Ve ileri derecede migren hastasıyım. Ve bu 11 haftalık süreçte iki kere ağır şekilde migren atağım oldu. Ve hamile kalmadan önce kullandığım avmigran hapını iki kere mecburi halde kullandım. Çünkü benim gibi ileri derece olan migren hastaların ataklarında şiddetli ağrıdan dolayı beyin kanamasına kadar giden bir durum söz konusu olabiliyor. Hap kullanmadan farklı bir yol deneyen yada bebeğe zarar vermeyen bir yöntem varmıdır? Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gamze

Sizinle aynı durumdayım. Avmigren kesinlikle kullanmayın. Hele böyle ilk 3 ay içerisindeyken. Ben de avmigren içerdim gebelikten önce. Öyle şiddetliydi ağrılarım. Hamileliğimde şimdiye dek 3 kez atak oldu. Doktorum magnezyum verdi onu içiyorum. Buz koyuyorum. Ilık duş alıp karanlık bir odada uyuyorum. Sakın sakın avmigren içmeyin lütfen bir daha.


April_

Akupunktur sağlıklı zararsız diye geçiyor gebelik durumlarında, acaba bir hekimle görüşüp deneseniz ? Geçen günlerde bende yoğun ağrı çektim araştırmalarım akupunkturun iyi geldiği yönde idi Ağrı'larım hafifledi şu an ama atak döneminde tekrar düşünüyorum Malesef hayatı çok zorlayan bir durum .


opposition

Migren ataklarinizda o gün neler yaptığınızı neler yediginizi not edin. Örneğin ben ac kaldigimda uykusuz kaldigimda, adet döneminde ve tabi ki lodos varsa agri oluyor. Sebepleri bilip bu koşullar oluşacak ise agri başlamadan gebelikte kullanilabilen parol vs ilaçlar alırsanız belki daha iyi olur. Geçmiş olsun.


AlaraZ

Bende migren hastasiyim. Hamileligimde iki defa atak gecirdim. Parol icmistim. Sonrasi dus ve kafaya buz ve karanlik oda .

Bol su icmedigimde bas agrim olmustu. Bol sivi tuketin hamileliginizde ve stresten uzak kalmaya calisinin . Cok gecmis olsun.


shrkm

Lütfen ilaç almayın .


asse

ileri derecede migrenliyim. ilk hamileliğimde hiç ağrım olmadı, ikincisinde hele ki ilk üç ay ciddi ataklarım oldu. çin yağı, ya da okaliptüs yağını şakaklarıma sürüp kafama da buz koyup yattım. ancak öyle geçmişti

çok geçmiş olsun


selencem

Beyin kanamasına varacak derecede ileriyse mutlaka hem nörolog hem de kadın doğum doktorunuzla konuşmalısınız.Cevaplamak için Üye ol