Kurtköyde yaşam???

masalmasal soruyor: 3

Günaydın arkadaşlar,
Şuan bostancıda oturuyorum ve kiracıyım, ciddi miktarda kira ödüyorum ve eşimle en son bukadar kira ödeyene kadar kurtköy tarafından güzel bir sitede bir ev alalım en azından kendi dairemizin borcunu ödeyelim dedik. Ama buna hazırmıyım bilemiyorum :( Bostancının merkeziliği, sosyal yaşantısının güzelliği ve yılların vermiş olduğu alışılmışlıkla kurtköyde naparım bilemiyorum. Eşimin işi zaten havalimanında kurtköyde. Benim işim ise 4.Levent. servisim olucak sitenin önüne kadar ama bilemedim. Bebeğim 2 yaşında, onun sağlıklı gelişimi için site yaşantısı iyidir gibi düşündüm ama ya bizim sosyal yaşantı :(? kafam çok karışık yorumlarınızı bekliyorum. Birde Kurtköy civarında kreş fiyatları ve kaliteleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirirse çok sevinirim. Şİmdiden çok teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ipekkusgoz

Bize şu an için hayal olsa da bizde de yıllardır hep b.düzünden ev alma durumu vardı. Nedense hep burası olmalıymış gibi düşünüyoruz (olacağı yok da:( ).Ama bir süredir b.düzünün çocuk doktoru sıkıntısı yüzünden acaba burası ne kadar doğru diye düşünür oldum.Kreş vs gibi şeyleri daha araştırmadım ama doktor önemli benim için. Şu anki doktorumuza yürüme mesafesindeyiz ve parka çıkıp hadi bir uğrayayım dediğim zamanlar bilirim.Bir de her ne kadar metrobüs olsa da şehre uzak gerçekten. Bazı şeyleri ,aktiviteleri ya da seminer,toplantı vs şeyleri 'öff nasıl gieceğim şimdi onca yolu' diye sırt çevirir miyim acaba diye de düştü aklıma. Sorunuza tam cevap olmadı belki ama benim de içimi dökesim geldi:))


aytul79

Son 2 yıldır Kurtköy'de yaşayan biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Tabii bu beklentilerimizle ilgili bir karar. Site hayatı özellikle bizim gibi çocuklu aileler için oldukça ideal. merkezden buraya taşınınca ilk başta çok sıkıntı yaşayacağımı düşündüm. fakat zamanla o kadar çok alıştım ki. hatta 3 ay önce evimi taşımak istediğimde kayınvalideme yakın olması için daha merkezi bir yere bakalım dedik. binaların içiçe, trafiğin içinde, kirli havanın solunduğu merkezi gördükçe daha evlere bile bakmak istemeden hemen kararımızdan vazgeçtik. eğer aracınız varsa kurtköy'de yaşam çok daha kolay. bir kere trafiğin içinde değilsiniz. tem'den her yere çok rahat ulaşabiliyorsunuz. tertemiz bir havası var. sabah 5 te evimi havalandırırken miss gibi çam kokusu soluyoruz. Evler geniş, ferah. genelde sitelerde güvenlik, oyun parkı ve havuz var. hatta bizim sitede spor salonu ve sauna bile var :) istanbul'da yaşam için bence bu özellikler lüks. merkezde bunları bulamıyorsunuz. bulduklarımda bütçemin çok üstünde. anaokulu araştırırken çok sıkıntı yaşarım diye önyargılı davrandığım için çok pişmanım. civarda kaliteli okullar olduğunu görünce şaşırdım açıkçası. ben son 2 yılımı burda geçirmekten son derece memnunum. keşke daha evvel keşfetseymişim diyorum.


masalmasal

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Dediğiniz gibi beklentilerle ilgili bir konu aslında ama ev sahibi olmam için sanırım beklentilerimi en az indirmeliyim. Ama korkuyorum açıkçası, biz sosyal anlamda  biraz hareketli bir çiftiz, hiç birşey yapamasak bisikletlere atlar caddebostan sahilinde yayılıp, birşeyler içer döneriz eve, bu çok sıradan olan şeyler bile bizim için imkansız olacak ve bu eve sahip olmak için var olan arabamızıda satmamız gerekiyor :( Hayırlısı diyelim dimi ;)Cevaplamak için Üye ol