Bebeğim sürekli emmek istiyor?

Aysemirr soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar bebeğim 2 buçuk aylık emmeleri uykusu tam düzene girdi derken 3 gündür çok kötü günler geçiriyoruz sürekli ağlıyor uyumuyor hep memedr uyumak istiyor sürekli emiyor fazla emdiği için kusuyor meme vermezsem hiç bir şekilde susturamıyoruz. Meme verdiğimde de emmiyor sadece oyalanıyor saatlerce 🙁 Ne yapacağımı şaşırdım sizce nedendir böyle olan anneler varmı 🙁 Bu arada kilo alımı ve boyu gayet iyi dedi doktor sütün yetiyor dedi.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


bayselif

bu aslında çoğumuzun başına gelen bir süreç , ten teması istiyor , emmek bebekleri rahatlatıyor gibi sebeplerle de memeyi bırakmıyorlar ilk 3 ay genelde, çok emen bebek sütü otomatik olarak arttırdığından çiş ve kaka sayısı yeterliyse sütünüzü az diye düşünmeyin.Günde 6 çiş yetiyordu yanlış hatırlamıyorsam.Ancak birde dönemsel asırı emme ve ağlama dönemleri oluyor ki bunlar büyüme atağı diye açıklanıyor.Aşağıdaki yazıya bakabilirsiniz.

http://blogcuanne.com/2010/01/06/buyume-hamleleri-boyunca-bebegi-nasil-emzirmeli/bayselif

https://eksisozluk.com/buyume-ataklari--2969027

burada da güzel yorumlar yapılmış.


egedenizi

Merhaba, aynı şeyleri biz de yaşadık. 3 aya yakın bir süre benim kızım da sürekli emmek istiyordu, emdikçe kusuyor ve gazı da çok oluyordu haliyle.Bir nevi kısır döngü yaşıyorduk aslında.Gaz sancısı olduğu için emmek istiyor,çok sık emdiği için de gazı oluyordu.Sürekli ağlıyordu ve susturabilmek için gece yarıları dahil arabayla gezdiriyordum.Neredeyse hiç uyumuyordu ve ben artık zombi gibi olmuştum :) İnternetteki forumşarı okuyup duruyordum,aynı durumşarı yaşayanlar var mı diye.Sizi çok iyi anlıyorum inanın,  oldukça zor bir süreç ama inanın geçecek.Kızım 3 aylık olduğunda ağlamaları kesildi,uyumaya başladı ve 2-3 saatte bir emmeye başladı.Şu an neredeyse 7 aylık olacak ve her şey yolunda çok şükür. Sürekli emme isteği kendini güvende hissetm gereğinden de oluyor bildiğiniz gibi.Olumlu düşünün ve bebeğinizle çok keyifli zamanlar geçireceğinize inanın.Biraz sabır,geçecek emin olun :)


hande

Bazen buyume ataklari olur. O donemde daha cok acikir ve uykusu huzursuz olur. Belki oyle bir donemden geciyorsunuzdur. 


Aysemirr

Cevaplarınız için çok teşekkür ederimmm. Evet sanırım atak dönemi okuduğum kadarıyla🙄 Geçici birşeymil bekliyoruz bakalım. Tam bir koala gibi bu aralar ağlamaları kucağa alınca duruyor çok şükür ama bu seferde kollar bitiyor işte 🙄 Bebek büyütmk gerçekten sabır işiymişCevaplamak için Üye ol