2012 haziran anneleri...

nilufer_daphne soruyor: 10

merhaba kızım 1 haziran doğumlu. bebeğimin daha dişi çıkmadı sevgili anneler.sizde durum ne alemde?oturabiliyor mu bir de desteksiz?ek gıdaya başlayınca beni emmeyi çok istemiyor.geceleri ve uyumadan önce emmiyor.sizce bu normal mi?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


canpare

Merhaba , benim oğlum da 4 haziran doğumlu. Bizde çok erken bir şekilde 4,5 aylıkken 2 dişi birden patladı , ardından bu hafta içi gördük üstteki iki dişi de gelmiş. Her çocuk fizyolojisi farklı  tabii ki . Haa ben de erken çıkarmışım dişimi mesela. Onunla da alakalı olabilir. Buna bağlı olarak aşırı bir iştahsızlık var bizde. Ek gıdayı belli gıdalar hariç kabul etmiyor. Bir tek doğru dürüst yoğurt yiyebiliyoruz. Bu sebeple anne sütü karnını doyurmak için kolay geliyor ona , ben de zorlamıyorum başka bir gıda için. Gece de emziriyorum ama bu artık bitmeli ya da bitebilir diye biliyorum . Sizin kızınız gündüz iyi doyuyorsa gece istememesi normal bir durum bence. İyi de olmuş hani bir bakıma :) Desteksiz oturmayı da yeni yeni başarabiliyor. Ama çok uzun süre değil o da . Bir bakmışsın yan yatmış ya da öne kapaklanmış :) Bizde durum budur , sevgiler ...


nilufer_daphne

canpare sağol cevabın için.kızımın dişleri 4 aylıkken geldi ama hala patlamadı maalesef.çok merak ediyorum:))nilüfer iyi yiyor,yemeği emmeye tercih ediyor.etrafla çok ilgili,bu yüzden sanırım.ama ara ara korkuyorum emmeyi bırakmasından.gerçi gece ve sabaha karşı çok güzel emiyor.ben gece emmesine alıştım.kalkıyorum,emziriyorum,yataryatmaz da hemen uyuyorum.rüyalarıma kalan yerden devam ediyorum.bizimkisi oturmayı beceremiyor desteksiz.yuvarlanmayı çok seviyor.canpare benim kızım 70 cm 8270 gr sizin kilonuz nasıl ben de sana ve bebişine sevgilerimi gönderiyorum.


canpare

nilufer_daphne , gece emzirmek sütü arttırıyor diye de duymuştum. Hormonlar gece daha fazla çalıştığı için . Sabaha karşı emzirmen de bu anlamda sütünün kesilmemesine yardımcı olabilir.  Gün içinde sen yine de sütünü sağabilirsen sağ bence. Daha küçük çünkü Nilifer . İhtiyaçları var anne sütüne. Ben de korkuyorum açıkçası bundan. Çalışmaya başlayınca neler olacak diye merak etmiyor değilim. Can ,68 cm ve 8450 çıktı dört gün öncesinde . 3120 gr doğmuştu. Anlayacağın doğum kilomuzu üçe katlayacağız yakında :)


nisa_nur_ecrin

benim kızımda 27 mayıs doğumlu ama hala dişlerimiz çıkmadı desteksizde oturamıyoruz yanına yastık sıkıştırıyorum bi tarafa yamuluyor :)nülüfer kilomuz ve boyumuz sizinle aynı  çok fazla emen bir bebek degil kızım zorla emziriyorum tutuyo çekiyo 6 saniye de bırakıyo saniye tutdum kaç saniye emecek diye hep aynı 6 sn emiyo bırakıyo diğer tarafa bakıyo dönüyo gene aynı geceleride aynı bu şekil ama doymayan bir bebek gibi huysuzda değil :)


nilufer_daphne

slnkaa ne zaman başlayacaksın çalışmaya kim bakacak ayarlayabildin mi Allah kolaylık versin şimdidenolci

Merhaba, kızınız ve oğlum aynı gün doğmuşlar,oğlumun dişinin ucunu nihayet 2 gün önce gördük :) ama huysuzluklar hala devam ediyor,bir de burun akıntısı,bu diş çıkana kadar ek gıdayı reddetti ben de ara verdim şimdi yeniden başladık emmekle alakalı sorunumuz yok ,geceleri fazla uyanması dışında, biz ilk aylardakı rutine devam ediyoruz gecede minimum 5 kere kalkıp emiyor.


nilufer_daphne

olci hayırlı olsun dişiniz darısı bizim başımıza ne güzel aynı gün doğmuşlar Allah bahtlarını güzel etsin sanırım erkek çocukları daha çok emmeyi seviyorlarmış belki ondan uyandırıyordur seni sürekli biz üç kez kalkıyoruz geceleri emmeye ama gündüz emmiyor ek gıdalarla doyuyor sanırım desteksiz oturuyor mu sizin bebeğiniz


olci

Nilufer_Daphne güzel dileklerin için çok teşekkür ederim,ben de kalpten katılıyorum, doktorumuz gece yiyerek yatmasına rağmen bu kadar sık uyanmasının beni kontrol etmek için olduğunu söyledi,hakikaten erkek bebeklerle kızlar çok farklı:) Desteksiz oturuyor fakat öne doğru eğik vaziyette,ama acaip hareketli bir bebek kızımda böyleydi fakat bu bebişim ondan 3-4 gömlek fazla sıralamaya başladı,sürekli düşüyor,yerlerde onunla birlikte sürünüp duruyorum bir görseniz halimizi:))) çok feci , tek başına yürüyebileceğine inandığı için kendini oradan oraya atıp duruyor,sınırsız adrenalin,sınırsız aksiyon yani:))hbabayigit

merhaba herkese benim kızım da 2 haziran doğumlu. henüz diş çıkarmadık emeklemesi de geri geri gitmek suretiyle...otururken genellikle öne doğru eğiliyor. çok güzel sesler heceler çıkarıyor. en b6üyük sorunumuz uyku..gece gündüz uykusu çok az ve ayakta uyumayı seviyor. hemen her durumda uyanmaya hazır hiç uyumamış gibi...kilosu ve boyunu bilmiyorum en son 6 aylıkken götürmüştüm. paylaşımlarınızı bekliyorum bizden bu kadar.


nilufer_daphne

kızlar...ek gıdaya geçtik ya artık bebişlerinizin emmesi nasıl?bizimkisi az emiyor.belki normal birşey ama kafaya taktım ben.siz nasılsınız?Cevaplamak için Üye ol