2012 haziran anneleri...

nilufer_daphne soruyor: 5

merhaba kızım 1 haziran doğumlu. bebeğimin daha dişi çıkmadı sevgili anneler.sizde durum ne alemde?oturabiliyor mu bir de desteksiz?ek gıdaya başlayınca beni emmeyi çok istemiyor.geceleri ve uyumadan önce emmiyor.sizce bu normal mi?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


firis

ek gıda doyuruyor demekki


nilufer_daphne

erkek çocukları memeye daha düşkün oluyorlarmış.büyüyüncede öyle olacak muhtemelen:))bizim dişimiz daha çıkmadı.çok hevesleniyorum.bakıp bakıp duruyorum.ama yok çıkmayacak bu diş daha.


mezguashe

2 Haziran'da doğdu oğlum. Son bir haftadır desteksiz oturuyor. Etrafla inanılmaz ilgili. Ama hareketten pek hoşlandığı söylenemez :) emeklemek gibi bir niyeti olmadığı gibi yüzüstü durmuyor bile. Kardeşimin bizden 2 hafta küçük oğlu koltuğa dayanarak ayakta durmaya başladı bile :) bebekten bebeğe çok fark olabiliyormuş. En son 6. Ay kontrolünde de 70 cm ve 10 kilo idik. Şimdi ne olduk bilmiyorum. Gün içinde 4 kere gece de 2-3 kere emiyor. Kahvaltı, meyve, kıymalı sebze çorbası ve yoğurt yavaş yavaş başlayarak yedik. Diş henüz yok. Şimdilik yeme sorunu yok hatta elimizde tabak görürse yemek olduğunu anlıyor artık ve istiyor 'gelll' diyor. İstediği şeylere 5 aylıktan beri eliyle gel yapıp gel diyor. Uykuya dalma sorunumuz var şu ara. Gece zorlanıyor biraz. Sallamadan uyutuyorum yanyana yatıyoruz kafasını okşayıp pışpışla uyuyor. Ama bazen 1 saati buluyor. Sonra 4 saatte bir emmeye uyanıyor ama o uyanışlarda kendiliğinden uyuyor. Bizde durum bu.


hbabayigit

benim kızım da az emiyor malesef, geceleri emmeyi tercih ediyor. benim de bir sorum olacak gün içinde kaç kez uyutuyorsunuz? gece saat kaçta uykuya geçiyorlar sabah kaçta uyanıyorlar?
biz gün içinde 3 kez uyuyoruz gece de saat 11 gibi uyuyor sabah 8de uyanıyor, tabi gece boyunca sayısız uyanıyor...


nilufer_daphne

MEZGUASHE maşaallah desteksiz oturan,tombik,sallanmadan uyuyan bir oğlun var.emmesi de çok güzel maaşaallah ne güzel.gün içinde kahvaltı,meyve,çorba,yoğurt...tüm bu öğünlerin hepsini yiyebiliyor mu?bizim kız günde iki en fazla üç öğün yiyebiliyor.

HBABAYİĞİT bizimkisi birkaç gündür gündüzleri de emmeye başladı,şimdide ekgıdalarını iyi yemiyor.ama benim için emmesi daha önemli.büyüyünce zaten hep yiyecek diyorum.benim kızım günde iki kez uyuyor.birinci uykusu uyandıktan 1,5 saat sonra ikinci uykusu uyandıktan 2,5-3 saat sonra oluyor.gece uykusu 11-12 saat.gece sayısız uyanmalarla birlikte tabi.fakat bazen bir saate takıyor.mesela 4e.4 olunca uyanıyor.ne yaparsam yapayım uyutamıyorum.2-3 saati buluyor.sonra öğlen 12ye kadar uyuyor gece uyumayınca.yüzü gözü şiş içinde kalkıyor.benim bildiğim 21.aya kadar bebeklerin gündüz iki uykusunun devam edeceği.sonra bire düşermiş,öğlen uykusu olarak.
Cevaplamak için Üye ol