Hatamı

g6_ soruyor: 10

kızlar ben ogluma yogurdu marketten alyorm bizm yedğmzden sızce bi zararı olurmu

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


iflah_olmaz

neden marketten alıyosunuz mayalamaya mı üşeniyorsunuz yoksa mayalamayı mı bilmiyorsunuz eğer öylyse hemen verelim tarifini...


nnunnis

daha 6 aylık ek gıdayla yeni tanışmış bir bebek için erken siz kendiniz mayalayın satın aldığınızın içinde birçok koruyucu ve kim bilir daha bilmediğimiz neler var en güzeli anne eli değmiş olanı.


g6_

ama werdm:(nasl mayalycam tarif alaym


nnunnis

Eğer bebeğinizin inek sütüne alerjisi yoksa günlük şişe sütü yada keçi sütü alıp ısıtın.Serçe parmağınızı cam kavanoza döktüğünüz sütün içine sokun elinizi yakmayacak sıcaklıkta olacak.7 saniye içinde tutabilmelisiniz.küçük bir bardakta mayalıcanız yoğurdu bu ısınmış sütten birkaç kalık alıp koyu ayran kıvamına getirin sonra onu süt kavanozunun içine dökerek bir kaşıkla karıştırın.Ağzını kapatıp bir örtüyle güzelce sarın sıcak duracak şekilde.5-6 saat içinde olur yoğurdunuz.Sonra dolaba koyup ertesi gün yedirmeden birkaç saat önce dolaptan çıkarın. eğer tutmamışsa altına içi sıcak su dolu bir kabı koyun ve kavanozu içine yerleştirip birkaç saat daha mayalanmasını bekleyin.Sizin aylarda ben oğluma hergün günlük yiyeceği miktarda mayalardım.


momoveannesi

Doktorunuz size bu konuyla ilgili bilgi vermemiş miydi? Bizim doktor ay öncesinden denemelerde bulun yoğurdu evde yapacaksınız demişti.
mantarsote

Ben yoğurdu mayalayamadığım zamanlarda kızıma yoğurt yediremediğim için kabız olduğunu fark ettim. Kayısıi kabak vs. versem de kabızlığını çözemedim. Doktoruma da sordum, eğer yoğurt mayalayamazsam hazır yoğurt verebilir miyim, yoksa kabız oluyor diye. Sütaş'ın 6 aydan büyük bebekler için ürettiği bir yoğurt var, prebiyotik yoğurt, onun sadesini verebileceğimi söyledi. Şuan annem yapıyor yoğurtlarımı, sorun olmuyor ama kar zarar hesaplarsanız, mayalama denemeleriniz sonuç vermezse onlardan doktorunuza sorarak verebilirsiniz bence.


mariposita

ben daha çocuk olmadan önce kendi yoğurdumuzu kendim mayalıyordum.oğluşa yoğurda geçtiğimizde küçük mama kavanozlarına mayalamaya başladım ama kaç defa denediysem tutturamadım. ondan vazgeçtim, kendimize mayaladığımzdan ertesi günü küçük kavanozlara dolduruyorum,1 hafta boyunca onlardan yediriyorum.silky

Bu aylarda kendiniz mayalamaya calısın, ama mutlaka dısarıdan alınmıs yogurt yedirecekseniz sutas baby mix ten baska bir sey vermemye calısın. Bizim yedigimiz yogurtlar icin cok kucuk su anda.


besgi

sütaş baby mixi rahatlıkla yedirebilirsiniz, evde yoğurt yapmak kulağa hoş geliyor, doktorlar da evde yapın diyorlar ama süt kalitesine, ilaç kalıntı içermemesine, sütü çok ısıya maruz bırakıp besin değerini öldürmemeye, soğuk zincirinin kırılmamış olmasına, kullandığınız mayanın temizliğine, tencerenin kaynatılmış tencere olmasına (mayaladığınız kaşığın da), mayaladıktan sonra üşütmemeye (süner), yoğurt olacak sütün olduğu ortamda hapsırmamaya, öksürmemeye, vb dikkat edersek harika ötesi olur :) baby mix veya pınar organik yoğurt el değmeden tüm yukarıda sayılan koşullar garantisinde imal edildiği için verilebilir.

ayrıca baby mix bebek vücudu için uygun olan probiyotikleri içeren fonksiyonel bir yoğurt olduğu için çoğu ev yoğurdundan daha sağlıklıdır. üreten firma yetkilisi kendi bebeğini bu yoğurtla büyüttü. sevgiler. Cevaplamak için Üye ol