Ankü koleji hakkında blgisi olan var mı?

faika2 soruyor: 3

Merhabalar,

Bu sene ilkokulu bitirecek kızımı Ankara Üniversitesi vakıf okullarına yazdırma konusunda istekliyim. Ancak çevremde hiç bu okul velisi yok. Bir yanım doğru bir seçim olduğunu söylerken bir yanım hala kararsız. İkinci alternatifim Ankara Çayyolu Bahçeşehir koleji. Bahçeşehir koleji hakkında burada çok olumsuz yorumlar var ama tanıdığım çok memnun velilerde var. Aslında ortada kaldım. Bilgisi olanlar tecrübelerini aktarabilirlerse çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Twinmother

Ankara Ünv Vakıf.Kolejine giden yakınımın oğlu var. Şuan lisede .İlkokuldan başlayarak A.Ü. V. Kolejine gitti. Eğitim anlamında memnunlar ancak fiziksel koşulları diğer okullara nazaran çok iyi olmadığını söylemişti. Bahçeşehir ve Uğur okullarını size tavsiye etmem. Oldukça ticari olduklarını düşünüyorum. Sosyal medyadan takip ederek düşündüğünüz kapüste veli olan kişilerle görüşmeniz faydalı olur.


faika2

Twinmother  yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. ben okulları araştırıp iki okula indirgemiştim kızım için ortaokul seçeneklerini bir tanesi ANKÜ ilk defa bu yıl burs verdi.İkincisi ise çayyolu bahçeşehir koleji idi. Kızım ANKÜ'den  çok yüksek bir burs kazanabilecek durumdaydı. Ancak okulları gezdiğimizde ANKÜnün fiziksel koşulları kızımın hoşuna gitmedi ön-yargılı davrandı aslında ben orada çoık mutlu olabileceğini düşünüyordum. Sınavına girmedi.Çok yüksek bir burs oranıyla Çayyolu Bahçeşehir kolejine kayıt yaptırdık. 


Ulku

selamlar,

benzer sebeplerle kucuk kizim gazi universitesi vakfi kolejine gitmedi bu yil. bursluluk sinavinda 1. olup yuzde 100 burs kazanmisti. bina ve arac gerec eski, akilli tahta yok, vs. oraya yazdirmamamizdaki ikinci ana neden, kurum calisanlarina yuzde 50 indirim yapiyor olmalari, ogrencilerin cogunlugu da kurum calisani cocugu, boyle olunca okulun gercek fiyatinin ne oldugunu anlayamiyorsunuz. Cevaplamak için Üye ol