Hepatit a aşısı hangi ay

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


jasmin77

Bizim doktorumyz asilarda saglik bakanligi takvimini takip etmiyor yurt disi kaynaklari takip ediyorum demisti ki kendisi docent ve univde ders veriyir ve surekli yurt disinda seminerlerde bize hepatit A asisi bekadar erken yapilirsa o kadar iyi demisti ve 12 ve 18. Aylarda olduk biz hepatit A asimizi yani gonul eahatligiyla yaptirabilursin sadece iki doz arasi 6 ay olmasi lzm


ipekkusgoz

Bahsettiğim kitap bugün geldi (epey hızlı bir gönderi yapmış mikado yayınları).Orada 18 ve 24 ay diyor. Bu durum beni de endişelendirdi.Biz dediğim gibi 21. ayda olmuştuk.


kle

Bizim doktorumuz da 21 aylıkken vuracagını söyledi.Yarın randevumuz var.Yarın aşısını vurur.Şimdi bende tedirgin oldum.


ipekkusgoz

Bir sorun bence kle,hepatit a'nın 18, 21 ve 24 .ayda vurulma çeşitliliğinin sebeini.Niye bazı doktorlar 18. aya bazıları 21'de bazıları 24'de vuruyor.Ne düşünüyorlar?Ben vurulduktan sonra bu farklılığı farkettiğim için geç kalmış oldum. Soracağım bir sonraki randevuda.


yapii

bende haftaya eczaneden alip yaptiracaktim almasammi acaba bevaya mi ypiyolarmis bize hic böyle birsey soylemedi.kafam karisti simdi en iyisi arayip sormak.
kle

21 ay kontrolünde oğluma hepatit A aşısı vurulacaktı ama doktorda aşı kalmamış depoda da kalmamış 1 ay sonraya aşı gelir dedi.Önümüzdeki ay vurduracağız. ipekkusgoz,doktorumuza aşının vurulma zamanlarındaki farklılıklarının sebebini sordum.Aldığım cevap şöyle;En erken 18.ayda en geç 24.ayda vurulur.Ben 21. ayda bu işi bitirmeyi tercih ediyorum.Oldu.Sağlık ocağını da arayıp sordum.Onlarda 1 yaşından sonra vurulabilir.Sağlık bakanlığı ilk dozu 18.Ay vurulmasını 2.Dozu da 24.ay vurulmasını öneriyor. 21.ayda vurdurmanızda hiçbir sakınca yok oldu. 21.ayda vurdurmaya ikna olmuştum ancak vurduramadım. 


elf_gns

az önce haberde dinledim 18. ve 24. ay diyorduseres_esra

her doktor veya sağlık ocağı farklı prosedür mü uyguluyor bize 24 aylıkken yapıldı ilk doz 2.de 30 aylıkken dendi


yasomit

hepatit a mart 2011 doğumlu çocuklara aile sağlığı merkezlerinde 1. doz:18.ay 2.doz:24.ay olarak ücretsiz yapılıyor.çocuğunuz bu tarihlerde doğmadıysa ecz.üretli olarak yaptırabilirsiniz .yanlız ecz.soğuk zincire pek dikkat etmiyorlar..Cevaplamak için Üye ol