Kreşte elektrik süpürgesi sorunu

ipegim soruyor: 1

Kızım bu dönem kreşe başladı. İlk 1-2 gün dışında hiç sorun yaşamadık çok da severek gidiyordu. Ama gecen hafta okuldaki büyük elektrik süpürgesinden çok korkmuş, çok ağlamış. Evde daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştık. Ertesi gün de koridorda görünce (çalışmadığı halde) yine çok ağlamış. Sınıf dışında da öğretmeninin yanından ayrılmak istemiyormuş. Şimdi kesinlikle gitmek istemiyor ne yapmayalım, nasıl davranmalıyım? Korktuğu için çok zorlamadan sağlıklı bir şekilde aşmak istiyorum süpürgeyi kaldırmışlar ama çözüm değil yine karşılaşabilir.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


berlindenbirseda

Bizimki de kresin hemen yaninda patlayan havai fiseklerden korktu Ekim'in son gününde, ondan beri her sabah agliyor(du) sinifa girerken.

Korkmamasi gerektigini soylemek yanlis deniyor ya, biz de kendisine onu anladigimizi, sesten korktugunu, ama ogretmenleri veya bizim hep yaninda oldugumuzu, asla ona bir zarar gelmeyecegini anlattik, defalarca. Hatta gelen sesi balon patlamasi sandigi icin evde gozunun onunde balon patlatip, bak annecigim, ayni sesi duydun sen de, merak etme ses sana hicbir sey yapamaz, yine de korkarsan bize ya da ogretmenlerine sarilabilirsin, dedik. Dogru ya da yanlis, ama onu sakinlestirdi bu aciklamalar bilmemkacinci tekrardan sonra :) Simdi en ufak bir ses duysa, aa bir ses geldi, diyor sadece :)

Bence en onemlisi korkusunu anladiginizi hissettirmek ve güven vermek. Siz de belki o süpürgeden korktugunu anladiginizi, birlikte gidip bakabileceginizi, hatta isterse birlikte calistirabileceginizi anlatabilirsiniz bence. Kreste de izin verirler herhalde boyle bir seye. Sadece soyut aciklamalar yapmaktan daha etkili olacagini saniyorum, kolay gelsin.

Cevaplamak için Üye ol