Bebeklerde zerdeçal kullanımı

kunki soruyor: 2

oğlumun göğsü hırıltılı ve öksürüyor. ilaç kullanmak istemiyorum. pekmeze zerdeçal ve zencefil kattım onu veriyorum ancak ağır bir baharat,kafama takıldı. sizin malumatınız var mı bu konu hakkında?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


mert_mert

ben çok takılıyorum bu tür konulara.çoçuğa eziyet olarak görüyorum.hırıltı ve öksürük belli başına kendisi geçmiyor.ve birde tedavi olmazsa ilerleyebilir..(kendimden biliyorum)

bazı ilaçları kullanmakta bende katıyım fakat bu tarz şeylerde kullanılmalı..ayrıca bu bitkilere çokda güvenmeyin hiçde öle masum değiller ve zencefil zerdaçal gibi ürünler 6 yaş öncesi kullanılmamalı..ve dozajları çok önemli.bence bir an evvel dr götürün derim.


ipekkusgoz

Kaç aylık bebeğiniz.Ben hala zencefil ve adaçayı kullanmıyorum oğluma, 22 aylık.Geniz akıntısı olabilir. Burnunu açık tutmaya çalışın. Serum fizyolojk sıkıp aspiratörle çekin. En rahat verebileceğiniz bir bütün elmayı dörde bölüp kabuğuyla sapıyla ve çekireğiyle kaynatmanız ve süzüp suyunu içirmeniz olur diye düşünüyorum.Geçmiş olsun.Bu arada doktoru gördü mü?.İlaç kullanmak istemiyorum demişsiniz. Doktoru mu şu ilacı kullanın demişti.Cevaplamak için Üye ol