22 aylik oglum sunnet olacak-alisklamp

mirose soruyor: 8

Merhaba arkadaslar, oglum 22 aylik, 2 yasi gecmeden sunnet ettirmek istiyoruz, ama dikisli sunnet ve alisklamp yontemi arasinda biraz kararsiziz, tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim. ayrica Alisklamp icin Ankarada elifsunnet merkezi varmis, burada sunnet ettirmis olaniniz var mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


hilal_mehmet

biz 11 aylıktı sünnet yaptırdığımızda dikişli sünnet ve hiç bir sorun yaşamdık sabah  sünnetimizi yaptırdık öğlende çıktık topllam 3 saat kaldık hastanede hiçmi mızıklanmadı diye soracak olursan biraz ağladı oda normal tabi eve geldiğimizde oyun oynamaya bile balşadı bir hafta içindede iğleşti gayet rahattı yani şimdi düşünüyorumda iyikide yaptırmışım..

 


mirose

merhaba hilal-mehmet, siz nerede, hangi doktora yaptirmistiniz sunneti?  


semacagan

biz 45 günlükken hrs de yaptırmıştık acelemiz varmış gibi, hrs de orda yaptırdığım için pişmanım, bayındır çocuk cerrahına kontrole götürdüm, kadın doğumcunun sünnet yaptığını duyunca şok oldu, ama gayet güzel yapmış dedi:-)


hilal_mehmet

orduda yaptırdık kadın doğum ve çocuk has. hastanesinde yaptırdık doktorumuz çok iyi ve ilgilimirose

Merhaba arkadaslar, oglumu sunnet ettirdik cok sukur iyi. Belki kararsiz kalan arkadaslar icin bir fikir olmasi icin iki oglumun sunnet farkliliklarindan bahsetmek istedim: Iki oglumda doktor tarafindan sunnet oldu. Ilk oglum eriyen dikisli sunnet olmustu 26 aylikken, ikinci oglum 23 aylikken alisklamp ile sunnet oldu. Ikinci oglumda (sunnet oncesi)sunnet albumu resimleri cekilirken daha cok zorlandik, sanirim ay farkindan oturu poz vermedi. Ilk oglum genel anestezi ile sunnet olmustu (diger bir ameliyat ile beraber sunnetini yaptirmistik), ikinci oglumda lokal anestezi oldu, sunnet sonrasi her ikisindede benzer komplikasyonlara rastladim, sisme, hafif sulanma gibi bir durum vs. Sonuc olarak sunnet sonrasi ikisinde cok farkli bir sonuc olmadi, ancak yasi itibari ile yerinde durmak istemedigi icin, lokal anestezi ile dikislide risk sanirim daha fazla olabilirdi alisklampta doktor iyice duzenleyip sonra kestigi icin risk daha az olmus olabilir. Alisklamp ile sunnet 7 dakika gibi bir sure oldu. Tecrubelerini paylasan arkadaslara tesekkurler.  Sunnet olacak cocuklarimiza simdiden gecmis olsun. :)


Vanja

Sünnet luzumsuz dur


Vanja

Sünnet luzumsuz dur


aysebalci01

sünnet luzumsuz diyen arkadaş nedenini açıklaya bilir mi acaba ?


Cevaplamak için Üye ol