Acilen kilo vermeliyim sütüm azalır mı????

firis soruyor: 5

doğum yapalı 3 ay oldu.Ama ben değil kilo vermek üstüne kilo aldım.İnanılmaz şekilsiz bir göbek basen bölgesi oluştu.hamile kalmadan önce 71 kg dim diyetisyene gittim 5 ayda 10 kg verdim 61 kg ile hamile kaldım.80kg ile doğurdum şimdi 75 kg yim ama öyle şişki vücudum sanki 80-85 kg gibiyim.şimdi sormak istiyorum arkadaşlar:

1- acaba diyet yapsam sütüm azalır m?( sadece emziriyorum)
2-vücudumda ödem olabilir mi?(sezeryan yaptım)
3-adet olmadım henüz sizce ilgisi var mı? cvaplar için teşekkürler

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


firis

ne kadar sürede daralma olur ki


dincelay

24 seans gittim ben, haftada 3 gün


ipekkusgoz

spora karar verdim demişsiniz ama yine de başlamadan önce söyleyin yeni doğum yaptığınızı. Bende doğum sonrası mecburi bir spora gitme durumu olmuştu.Sadece koşu bantında yürüyordum.Daha ağırını dikişler kaldırmaz diye düşünüyorlardı onlar da. Hem ağır spor da süt üretimini etkiler diye biliyorum.zaten ben de çok az gidebilmiş ve yakmıştım 6 aylık üyeliği.


dincelay

Ben doktoruma sorarak başladım 2 aylıkken izin verdi, dikişlerle ilgili hiç bir sıkıntı da olmadı. En ufak ağrım bile olmadı. İkinci sezaryenim ve yaşım 40. Doktorunuza danışın ama hep söylüyorum pamuk ipliği değil bu dikişler, 2 -3 ay da epey uzun bir zaman. Özel bir durumunuz yoksa ki bunu doktorunuz bilir, çekinilecek bir durum olmaz.


firis

özel bir durum yok dikişlerim iyi durumda haftaya başlayacağım hem işe hem spora
Cevaplamak için Üye ol