Bebeklerinizi uyuturken hangi ninni ya da şarkıları söylüyorsunuz?

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ozdenin_oykusu

main-board diye bir ninni sitesi var.ninni dinle diye yazıp karşıma çıkmıştı.başta pek iç açıcı gelmedi ama öykü dinledikçe sakinleşiyor.bir bak dilersen


sevfurkereym

ben genelde uyduruyorum:)))melodisinide aynı:))oğlumunda hoşuna gidiyor.bazen abisini anlatıyorumbazen babasını bazen evimizi bu şekilde sürekli değişik ninnniler söylüyorum:)))


papish

kendi bestelerim var..;)..


lopikcim

10 larca var,
 benim annem güzel annem
uysun da büyüüsün
dandini dandini dastana
bir küçücük aslancık varmış
e bebeğime eee
miki miki mum bacaklı miki
annecim annecim sakın bize kızma
yalancı çoban
danset küçük bebek annen geliyor
ve bir çok türk sanat müziği şarkısı ( kapat gözlerini kimse görmesin, gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar ilk aklıma gelenler)
kızım kafa sallayarak dinlemek istediğişarkıyı belirler, beğenmezse değiştir der, her gece onlarca şarkı söylerim, sonunda birinde karar kılar ve uyuyana kadar nerdeyse o şarkıyı söylerim..Bazen kendimi memet ali nin değiştir yarışmasında gibi hissederim:-))
Bir de masal anlatırım, okuduğumuz kitapları masal şeklinde anlatırım...river

bazen uyutmak öyle uzun sürüyo ki hep aynı ninniyi söyliyomuşum eşim uyarıyı değiştir artık diye :))) kendimi kaybettiğim oluyo yani bizim kız zor uyuyo da biraz...


kiki

büyük şarkıları da söylerdim ben:
- bana bir masal anlat baba (yeni türkü)
- bu son olsun (cem karaca)
- yağmur (bülent ortaçgil)
- hürriyete doğru (ezginin günlüğü)
- üsküdar'a giderken (zeki müren'in söylediği, bildiğimiz şarkı)


gulergul

ben bebeğime doğduğundan beri Kayahan ve İpek Acar  ninni  şarkısını dinletiyorum.  kızım bu müziği ne zaman duysa uysallaşıyor , bana  sokuluyor ve sessizce şarkıyı dinliyor.
hatta bir kaç ay önce şarkıyı dinlerken çok duygusallaştığını gözlerinin dolduğunu bile farkettim. :)

annesinin yavrusu, kuzusu pamuğu.
annesi ninni söyle can kuşu dinlermiş..  diye bitiyor.


fistikcik

Merhabalar,
Siz severek söyledikten sonra bebeğiniz de sevecektir, duygularınızı hissettiği için öncelikli olan sizin sevdiğiniz şarkıları söylemek olsun. (Bir de uyusun diye defalarca söylyüyorsanız, pek sevmeden o şarkıları tekrarlamak zor olabilir :)

Biz her türden söylüyoruz, ilk zamanlar Sezen Aksu "Gülümse"yle uyurdu. Sonra repertuarı genişlettik. Türk Sanat Müziği ya da çok eski şarkılar (Beyoğlu'nda gezersin, Yar saçların lüle lüle, Hani o saçlarına taç yaptığım çiçekler...), Fransızca bir iki şarkı, türküler derken uyuyoruz.


lopikcim

:-) şarkılara bebeğinizi de dahil etmeniz ayrıca çok ilgisini çekiyor, mesela bir küçücük aslancık( Bestecik varmış)  gibi, sonra uydurun uydurabildiğiniz kadar, bizim bu küçük aslancık( Bestecik parka gidermiş, annesi( babası , teyzesi,dedeleri, nineleri ; bilumum akrabaları) onu çok çok severmiş, parkta tüm oyuncaklara binermiş, eve gelip ekllerini yıkarmış vs vs diye uzatılabilir:-)))
 şarkının aslı Bir küçücük aslancık varmış
annesi onu çok çok severmiş
aslancık bir gün bahçeye çıkmış...diye gidiyor


Cevaplamak için Üye ol