Hamilelikte İkili Tarama Testi

ebrudur soruyor: 5

Merhaba,

Ben 11 hafta+3 günlük hamileyim. Doktorum ikili tarama testi yapmadığını, sadece üçlü tarama testi yaptığını söyledi. Bu durumda ne yapmam gerekiyor,kararsızım gerçekten. Başka bir hastanede testi yaptırmalımıyım?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


angelique

mutlaka yaptırın. ikili test uclu testten cok daha onemli. hem daha guvenilir oldugu, hem de allah korusun aksi bir durumda daha erken tespit sagladigi icin. ikili iyi cikarsa uclu test yapmayan dr.lar var ama ikili mutlaka yapilmali diye biliyorum.


ozgeoyku

benım doktrum da ense kalınlıgını ölçüp burun kemıgıne bakarak 2 lı teste gerek gormemıstı bızde yaptırmadık sonra ıcımız rahat etmedıgınden 3lu testı yaptırdık hıc bır srun cıkmadı bence doktorunuz gerek gormuyorsa bır problem yktur


jildando

bence de yaptırın, alt tarafı biraz kan vereceksiniz, size bir zararı, ya da zahmeti yok, ama sonucların her ikinize de cok faydası var.


ozlemdevrim

Ben sadece ileri düzey usg vs işleriyle uğraşan bir akademisyen kadın doğumcuya gittim. o ikili test önerdi. o da üçlüye gerek yok dedi ve yaptırdık. ben  doktorumuza çoook güvendiğim için size de öneririrm. www.ultragebelik.com isimli bir sitesi var, bu sitede oldukça sade bilgiler var testlerle ve gebelikte yapılması gerekenlerle ilgili. Bilgi kirliliği olmayan hoş bir site. Bir okuyun isterseniz..


ozgu_naz

ikili test üçlüden daha önemli. eğer ikilide risk yoksa 3ü bile istemiyor bazı doktorlar. ama eğer ne olursa olsun doğurucam zaten diyorsanız ,ki ben öyle yaptım, rutin muayene ve 4. aydaki kapsamlı ultrason dışında bişi yaptırmayınCevaplamak için Üye ol