uykuda ağlama

ipeks soruyor: 4

oğlum her gece nerdeyse saat başı ağlıyor uykusunda.uyanmıyor.emziği verince susuyor.ama 4 aylıktan beri geceleri hiç uyanmazdı. 10 gündür hatta aşılarını yaptırdığımdan beri geceleri çok ağlıyor. mantık yürütemiyorum hiç. 200cc den muhallebi yapıp uyutuyorum, aç olamaz. diş çıkarıyor ama dişden olsa gündüz de ağlamaz mı? acaba aşıyla mı ilgilidr?
 bir fikri olan var mı??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Sanemm

Nedensiz yere geceleri uyku ağlamanın bir çok nedeni olabilir;

Yeni ruya görmeye başlamıştır, buna alışana kadar karşılaşılabilir. Yanına gidip, yatağından almadan sakince başını okşayın, sizin yanınızda olduğunuzu bilsin.

Ek gıdaya başlamışsanız, gaz problemi olacaktır. Buna müdahale etmenize gerek yok, zamanla uyku arasında bu sorunu halletmeyi başarır.

Bir yeri ağrıyor olabilir. Geceleri var olan ağrılar daha şiddetlenir. Gündüz ağrı eşiği bu duruma tepki vermezken, uyku ile beraber ağrı eşiği düşer ve rahatsız edici olabilir. Bu ağrılar kulak, aşı yerinin intihap kapması, idrar yolu enfeksiyonu ya da diş olabilir.

Biz genelde diş döneminde rastladık bu uyanmalara, gündüz gayet mutlu iken gece 24'e kadar saat başı uyanmalar oluyordu dişten dolayı. Bu uyanmaların nedeni ağrı eşiğinin gece düşmesi ve rem uykusuna 24'den önce dalamaması olarak tanımladık. Ancak en fazla iki gün sürdü. Yani durum haftalarca sürüyor ise diş değildir başka bir sıkıntı olabilir. Zira dişin acıtarak çıkma durumu haftalarca sürmüyor.

Bebeğiniz emziği ağzından düştüğünden dolayı da uyanabilir. Daha önce buna tepki vermiyor olabilir ancak zamanla emziğe alışkanlığı artmış olabilir.

En ufak ağlamasında hemen yanına gitmişseniz, bunu da alışkanlık haline getirmiş, uyku uyanıklık arasında tekrar dalmak için sizi yanında görmek isteyebilir.


ipeks

sanemm açıklamalar için teşekkurler. fakat sadece ağlıyor uykusunda yani uyanmıyor.
emziği düştüğü her an da uyanmıyor. ben emziği verince susuyor sadece.
dişinin biri yeni görünüyor, yanındaki de belli belirsiz. inş. diştendir.


asyaperi

dıs cıkarıyorsa nedendır bılınmez ama dıs agrısı genelde gece sıddetlenıyor ozellıklede tam ucu gorunup cıkaracagı zaman muhtemelen dıstendır benım kızımda dıs cıkardıgı donemler gecelerı uyanmasa uykusunda aglıyordu dısın ucunun gorundugu zamanlar bır ıkı gece yatmadan calpol verıyordum ve rahat uyuyordu dısten oldugunu anlamak ıcın gece yatırmadan bır kasık calpol verın eger aglamadan uyursa demekkı agrısı oluyor ve ondan aglıyor en azından bunu anlamıs olursunuz


gulbahar

Merhabalar, benim oğlumda yaklaşık 1 haftadır aynı durumda fakat bizim emzik verince de geçmiyor gözler kapalı ağlıyor sadece 10-15 dk durduramıyoruz. Ben doktora götürdüm kanında enfeksiyon bayağı yüksek çıktı şu anda antibiyotik kullanıyoruz sizin bebeğinizin her ne kadar böyle fazla şikayeti olmasa bile yine de bir doktora başvurmanızı tavsiye ederim...  Cevaplamak için Üye ol