bebek arabası quinny buzz, concord neo,inglesina ve chicco trio hangisini tavsiye edersini??

plnhsyn soruyor: 10

bebek arabalarını araştırıyorum ama kafam çok karıştı hem kullanımı rahat olsun hem de bebeğim rahat olsun istiyorum. yaşadığım yerde yollar iyi değil engebeli bunu da düşünüyorum. bu markaları kullananlar ya da başka markalardan memnun olanlar düşünceleriniz neler?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


egis

Merhaba, Ben Inglesina kullanıyorum. Denediğim travel sistemler içinde en hafif olanlarından biriydi. Kesinlikle en kolay açılıp kapananı, tek bir hareketle ve tek elle açıp kapatabiliyorsunuz. Baston gibi kapandığı için nispeten daha az yer kaplıyor. Arkadaşlarım uzun süre kullandı dayanıklı olduğunu söylüyorlar. Ben de tekerleklerinden memnunum, engebeli yerlerden zorlanmadan geçiyorum, çok rahat kaldırım inip çıkabiliyorum, 360 derece de dönüyor. Ama her koşulda bebek arabasını apartmanda indirip çıkarmak zor bir de ana kucağı da var. Bebiş 5 kiloyu geçti, anakucağıyla onu merdivenlerden indirip çıkarmakta çok zorlanıyorum :)   Gerçekten de herkesin kendi şartlarına göre karar vermesi gerek. Mevsimi düşünerek de karar verebilirsiniz. Yaz bebeği olduğu için ben çok kullanıyorum ama kışın bebek arabasını çok kullanmayabilirsiniz belki kanguru vs. daha kullanışlı olabilir. Bu nedenle daha sonrası için hafif tam yatar bi puset alabilrsiniz. MacLaren pusetler çok güzel.


Gerdamar

bizde chicco trio var, kapanınca biraz fazla yer yaplıyor , bu yuzden biraz buyuyunce bide chicconun en hafif bastonlarından aldık, trionun 3 şeklinide tabiri cayizse "tepetepe" kullanık menunuz , halada kullanıyoruz.


plnhsyn

evet bence de kişinin yaşadığı yerle de ilgili bizim yaşadığımız yerde yollar pek iyi değil o yüzden bebeği sarsmayacak bir araba olsun istiyorum tabi bunun yanında hafifliği de önemli ama travel sistemlerin ağırlığı anladığım kadarıyla birbirlerinden pek farklı değil. kışın bebek arabasının kullanılmayacağını düşünmüyorum bebek yenidoğduğunda kanguruya koyulamıyor yazın da alsam yine travel sistem tercih edicem bastonu ilerde alırım diye düşünüyorum gidip incelemem lazım sanırım çok teşekkürler :)


santalucia

merhaba ben concorde neo kullanıyorum. acılıp kapanması cok kolay port bebe tek elle cıkıp takılabiliyor buda arabada kolaylık sağlıyor. diger aparat tam olarak yatabiliyor . sürüşü cok rahat parmagınla bile itebilirsin. 2010 ve 2011 arasında da cok fark yok bu arada. hafta sonu kolay parkurlu bir tracking yaptık araziye uyumu muthisti . katlanması acılması kolay arabada fazla yer kaplamıyor bilginize ii günler.


ayberke

Bence en hafif ve sirti yatar araba alin saticilarin gazina gelmeyin 5 kg civari olsun agir arabalari kullanmak zorsaie

walla ben inglesina free zippy aldım. cift yönlü. araba koltuğu ilk zamanlar rahat oluyor. ama dik olduğunu düşümüyorum biz cok kısa sure kullandık 4.5 aylıkken puset olarak kullanmaya başladım. arkası yattığı ve bana dönuk olduğu için daha rahat.araba koltuğunu sadece arbada kullanıyorumartık.bir de puset olarak kullanınca daha zor açılıp kapanıyor.tek el açılıyor ama kaparken sağında solunda ittirip kaktırıyoru ama  sanki daha başka bir şey alsaymışım daha iyi olurmuş sanki. cok zorrr karar vermek cok


bernaaa

concord neo kullanıcısıyım bebeğim içinde hep rahattı ama ağırlıgı canımdan bezdirdi arabamın olmasına ragmen satmayı düşünüyorum 


EDAVOLKAN

chicco trio forme tavsiye ederim portbebeyi 4 ay zevkle kullandım son 3 aydır normal bebek arabası aparatını kullanmaya başladım çok çok memnunum.tavsiye ederim
denizkayla

maxi-cosi gqinni kullandim oglumda,puset kismi araba koltugunu oturtma kismi rahat fakat yazlik tarafina gecince memnun kalmadim ben.yönünü ayarlayamiyorsun istedigin gibi.ama cok hafif bir araba,üc tekerli ve heryere sigiyor.


mutlu2012

son mesaj 1 yıl önce yazılmış ama benim de şuan bebek arabası fikirlerine ihtiyacım var. İnglesina markasını çok sevdim açıkçası ve onda mı karar kılsam diye düşünüyorum. Açılıp kapanma olayı beni cezbetti ama ana kucağı başka markalara göre biraz daha basit göründü gözüme. kullanan arkadaşlar tecrübesini yazarsa sevinirim. Anakucağı bebek için rahatmı?Cevaplamak için Üye ol