Önerebileceğiniz çoçuklara özel bir Beslenme Uzmanı var mı ?

penelope soruyor: 7

Merhaba arkadaşlar,

Oğlum 19 aylık ancak çok iştahsız ve yemek seçiyor. Ona ne et ne tavuk ne de balık yedirebiliyorum. Beslenmemiz tek tip ve karbonhidrat ağırlıklı olmaya başladı. Makarna, pilav ve ekmek ağırlıkla yiyor ancak sebze yemekleri ve diğer çeşitleri denemek istemiyor ona farklı şekilde sunduğumda bilinçli olarak geri çeviriyor.

Acaba daha farklı yapabileceğim bir şey olur mu diye bir uzmana danışmak istiyorum. Tanıdığınız biri ve önerilerinizi beklerim.

Teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


karanfilim

Benim kızım da 18 aylık. maalesef bebekliğinden beri yemek yemesi hep eziyet :(Balık yemiyor.Tavuğu sebzeyle haşlayıp,etlerini iyice parçalayarak yediriyorum.Balık yemiyor,hiçbir şekilde süt içmiyor.Muhallebi,puding türü yiyecekleri 24 saat versem ,bıkmaz.Tandığım bir uzman maalesef yok :(


penelope

Aynen benimki de muhallebi yapsam her daim yer ama muhallebiyle de bi yere kadar..


uzaylianne

prof. dr. benal büyükgebiz'i önerebilirim.Ayrıntılı bilgi için,


fulyaderin

Ankaradaysanız,Güven hastanesinin beslenme uzmanı/bölümünü tavsiye ederim


karanfilim

Muhallebi bir yere kadar.Ayrıca severek yediği bir yiyeceği sık yedirip bıktırmak istemem..


penelope

Çok teşekkürler öneriler için ancak uzaylıanne'ye sorum olacak  prof. dr. benal büyükgebiz'i önermişsiniz siz gittiniz mi ona ?


uzaylianne

Biz değil ama giden bir arkadaşım vardı.Fazlaca iştahsız bir bebeği vardı. Yapılan tetkikler sonucu inek sütü alerjisi çıktı.Şimdi buna uygun bir beslenme programı uyguluyorlar.Benal hanımdan gayet memnunlardı.Cevaplamak için Üye ol