6 aylik bebegim orta kulak iltihabi oldu

cigdem0619 soruyor: 5

6 aylik bebegim grip sonrasi orta kulak iltihabi oldu. Dr antibiyotik kulak damlasi agri kesici falan verdi ama iki gundur bi fayda etmedi surekli atesi de yulseliyor. Lutfen bilgisi olan yazsin ne yapmaliyim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kurablyemm

Bence tekrar Dr sorun otit önemli çünkü ALlah korusun iyi tedavi edilmezse beyne gidiyor geçinceye kadar antibiyotik kullandım ben bebeklerde de takip gerekli diye biliyorum geçmiş olsun


sLnKA

Hemen tekrar Dr gidin. Antibiyotik 2 güne etki göstermeliydi.

Benim oğlum hayatının ilk yılında tam 5 kez oldu:((( Cok sukur ki ilaçlara cevap veriyor düzeliyor. Ama cok zor tabi.

Antibiyotiği mutlaka düzgün ve saatine uygun kullanın.


nurhayaty

Bebekler ve çocuklar grip olduklarında kulağa vurmaması için banyo yaptırın. Mümkün olduğunca sıcak ve uyku öncesi yaptırılan banyo akıntının banyo esnasında dışa çıkmasına yardım eder. Ben çocuklar gripken sık sık banyo yaptırıyorum. Kulak iltihabı devam ederken de yaptırabilirsiniz rahatlatır.


asyagezgini

Çok geçmiş olsun.Bebeğinizi başka bir dr daha görebilir bence.Belki tedavi için verilenler bebeğiniz için yetersiz kalmış olabilir.Kızımda da 14 aylıkken ilk olmuştu.İnternette biberonla yatarak beslenmenin de buna sebep olabileceğini okumuştum ve dr mize sordum bunun doğruluğu ne kadar diye.Evet etkenlerden birisi de bu biberonla beslemeyi bırakın demişti.Ve derhal biberonu kaldırdık hem de tamamen.O gün bugündür bir daha aynı problem ile karşılaşmadık çok şükür.Siz de biberon kullanıyorsanız en azından gündüzleri yatarak değil de oturur pozisyonda kullanırsanız, belki bir daha aynı sorunu yaşamamak adına ufacık da olsa bir önlem almış olursunuz.


cigdem0619

Hepinize cok tesekkur ederim onerilerinizi dikkate alacam Allah hepinizden razi olsun



Cevaplamak için Üye ol