büyüklerin lafını bölme..

serapaltan soruyor: 4

herhangi biriyle telefon yada direk konuşurken oğlum çok fazla anne diye sesleniyor ve mutlaka benimde ilgilenmem gereken bir uğraş buluyor.güzelce anlatmayı denedim böyle yapmaması gerektiğini o anda tamam diyor sonra yine yapıyor,kızmayı denedim yararı omayacağini bile bile tabiki işe yaramadı,arkadaşımdan uyarmasını istedim o anlık bir sönme oldu başka bir zaman gene başladık ve bunu birkaç anneyle paylaştığımda,hatta kreş öğretmeniylede paylaştım sadece bu bir dönem dediler geçecek .kabul ettim dayanmak zor değil ama benim beceremediğim yada aklıma gelmeyen bir yol varmı cidden merak ediyorum.şimdiden teşekkür ediyorum...:)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


serapaltan

peki anlayacağı yaşa daha çok varmı sizce...:(


ikicocukannesi

ben nerede sorun var anlamadım. gayet normal gibi duruyor.

kızım 2,5  yasında uyanık oldugu her dakika oyle. bazen babasıyla konusurken girer araya ya da ben yetiskin baskasıyla konusurken. konu onemli ise ve bolmeye vakit yoksa; kızım annen baba ile konussun konusması bitince seni dinleyecek sende bu sırada sunu yapabilirsin(herhangi bir oyun) oyle anlarda tamam der. konusmam biter onunla ilgilenirim. boylece sozumu tutmus oldugum icin bir sonraki aynı harekette usluca bekler lafımı bitirmemi.

ortada kızmanızı gerektirecek ne gibi bir durum var gercekten anlayamadım?


ikicocukannesi

ozge ciddiyim anlayamadım. elbette sabırlısındır bunda suphem yok, lakin anlayamadım.  

bizde durum boyle gerceklesiyor(ustte ornekledim), bundan oturu ben kendi cephemden acıklamada bulundum. 

kızımda cok konusur, surekli sorar, surekli iletisim halindedir, bence bir sıkıntı yok. delirtmiyor, bunda dellenecek bir durum yok bana kalırsa. ya da soyle yazayım asırı degil. asırısı nasıl olur onu bilmiyorum. soruyu soran kisi yazmıs, bu asırı ise eger; bana gore asırı degil demek ki rahatsız edici olmuyor cunku bizde. 

boyle iste.

anlayıssızca demek istemedim ama soran kisinin arkadası arayıcılıgıyla cocuguna uyarı getirmesini biraz garip buldum, kızmasını da. dedim ya bence bir sıkıntı yok, durum normal. sebep budur.
 
kendinizi mesajımla sabırsız ve anlayıssız hissettirdiysem affola ayrıca.


elfide

Bir kitapta okumuştum galiba "Çocuğunuzla işbirliği yapabilme " idi yanılmıyorsam.

Benim pek uygulayacağım bir yöntem değil ama belki siz denemek istersiniz.
Çocuğunuz telefonda sizi rahatsız ederken telefondaki kişiye 1 dk deyip çocuğunuza dönüp "seni dinliyorum" diyeceksiniz sonra o anlatmaya başlayınca telefondaki kişiyle konuşmaya ve çocuğunuzu takmamaya devam edeceksiniz. Yani size yaptığı işlemin benzerini yapmış olacaksınız. Konuşma bitincede çocuğa durumu anlatacaksınız.Cevaplamak için Üye ol