Uyku saatlerini babanın eve gelişine ayarlama

HilalK soruyor: 10

Ayşe 1,5 aylık. Bir rutin uygulamaya başladım. Şimdilik gayet iyi. Ancak eşim işten geldiğinde Ayşe'yi hiç göremiyor. Bu arada eşim işten 19:30da geliyor.  Bu rutine göre: 


18:00 Banyo
19:00 Yatış
22:00 Kaldırıp besleme
02:00 Kaldırıp besleme

Başka rutin önerileri olan herkesten cevap bekliyorum. Eşim, Ayşe beni unutuyor diye çok bozuluyor:) Lütfen yardım.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Ozge

1 saat kaydir olmadi, 8 de yatir.


zelmore

Henuz 1,5 ayliksa eger rutin tam oturmamis sayilir :) cunku muhtemelen gece ve gunduzu yeni ogrenmistir bebis...

butun rutini bir saat gece kaydirabilirsin belki... ya da banyo saatini babayla birlikte yapacak sekilde ayarlayabilirsin... babalar banyo yapmaya katilmayi seviyorlar...


Damla

Babasının sabahları görme imkanı var mı, eğer akşam babasını beklemek için fazla yorulursa sonra yatırmanız zor olabilir. Büyüdükçe ve günler uzadıkça daha geç yatacaktır zaten.

19'da erken bir saat diğer yandan. Fazla zorlamadan 10'ar dakika ileri alarak babasının uyku rutinine katılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu arada 1,5 aylık bebeği artık beslemek için uyandırmanıza gerek yok diye düşünüyorum, özel bir durum yoksa.


YesilAnne

1,5 aylık bir bebeği yalnız başınıza yıkayabiliyor musunuz? Ben oğlumuzu hala babası olmadan yıkama cesaretinde bulunamıyorum.


Ozge

Derini de hala babasi yikiyor:)Saduman

gıpta ediyorum şu erken yatırma hikayelerinze.iki aylık bebeğime şu saatte yatar şu saatte beslenir diyemiyorum, okadar çok değişiyorki  bizim saatler.benimki soru içinde soru olacak bu düzeni nasıl olıştuturuyorsunuz? yoksa sorun bendenmi kaynaklanıyor bilemiyorum.


HilalK

Cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum. Damla, aslında bu rutini bir yerde okudum. Gece uyandırın diyordu. Bir de kendisi aynen bu saatlerde uyanıyor. Özge ve zelmore, en mantıklısı bir saat kaydırmak, ona karar verdim. Ben bu rutin işini yeni öğrendiğim için sormuştum soruyu. Yani, bu rutin bebeğin yapısına göre karar verilmiş bir şey de saatler kaydırılamaz sanıyordum cidden:) 

Canimino, bence bebekler de çeşit çeşit. Anne babadan kaynaklanmıyor.


Acherontia

Gece uykusuna geçiş saati 01:00-02:00 olan 4 aylık bebeğimi (çok gazlı bir bebekti, gaz problemlerimiz henüz bittti bu yüzden geceleri uyanık olmaya çok alıştı), uyku saatlerini erkene çekebilmek için bir haftadır gece kaçta uyursa uyusun
sabah 09:00 da uyandırıyorum. 2 saat zor dayanıyor ve en geç 11:00 de neredeyse orda başı düşüyor ve uyuyor. yaklaşık 1-2 saat uyuyor, 2. öğle uykusunu 16:00 gibi ayarlıyorum ve bir/bir buçuk saat uyutuyorum. yani onu 17.00 den sonra uykuda tutmamaya çalışıyorum.
tüm bu 1 haftalık uygulamaya rağmen Beril, 17.00 den sonra (amacım akşam 21:00 de gece uykusuna geçmesi) rahatlıkla 22.00 ye kadar uyanık kalıyor. asıl bundan sonrası kötü; 22.00 de uykusu gelmiş oluyor ve ben akşam 'işte şimdi gece uykusuna geçicek' diyorum ama yaklaşık 1 saat uyuyup (öğle uykusu gibi) uyanıyor ve oyun istiyor. bir sonraki uykuya geçiş saatimiz ise gece en az 01.00 i buluyor ve 03.00 e kadar uyanmasa bile en az iki kere ağlıyor. emzik veriyorum ya da ninni söyleyerek uykusuna devam etmesini sağlıyorum. bu arada geceleri de 3 saatte bir mamasını veriyoruz uykudayken. ertesi sabah 09.00 da uyandırmasam uyanma saati 11.00-12.00 yi buluyor. 

çözüme yönelik görüş ve önerilerinizi bekliyorum. nerede hata yapıyorum? herkese teşekkürler

 Damla

Eserdo,
http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/07d506f0-dfa0-4052-ae0c-9cbb010e6b0e/1/gec-uyuyoruz

Bu grupta sizin için bazı öneriler yazdım. 

Bence bu konuyu ayrı bir soru olarak da yazın.


Acherontia

teşekkürler Damla, soru olarak da yazacağım birazdan.


Cevaplamak için Üye ol