7-8 yaş resim kursu

sovan soruyor: 2

Sizce çocuklar için resim kursu gerekli midir? Nasıl verilmelidir? Ben bu yaş çocukların resmi özgür, herhangi bir kurala, kurguya gerek kalmadan içinden geldiği gibi yapması taraftarıyım. O yüzden resmin kursu mu olur canım gibi bir düşünceye sahibim. Çok cahilce bir cümle de olabilir bu. Hiç ilgi alanıma giren bir konu değil. Çocuğum ısrarla resim kursu istiyor. 

Bu durumda kurs veya öğretmen seçerken neye dikkat etmeliyim? Yaşadığınız şehirde ücretler nedir? resim kursu gerekli midir gibi sorularım var. Çocuğu kursa giden varsa neler yaşadınız paylaşır mısınız? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


psychomom

 Resım öğretmenı olarak cevap vereyım, kurs bazı çocuklar için gereklı, ne tür bir kurs oldugu da önemli, ben o yaşlara ''öğretmek'' olayına inanmıyorum, ama keşfetmesıne alan hazırlayabılıyoruz.Benım eğitim anlayışım bu şekilde. Yani çocugu farklı malzemelerle tanıstırıp, özgürce keşfetmesını saglamak, karışmadan, dikte etmeden bellı bır yaşa kadar gereklı, yeterlı, ama çocugun ılgısıne ve yetenegıne göre 6 yasından sonra eğitim verılebılır.

 
   BAna soranlara yaşına uygun malzeme önerıyorum, ve ıkeanın metrelık kagıdı, çocuklar için evde küçük bı alan hazırlaıp teşfık edebılırız.

 yardım edeyım mı :)


sovan

evet evet evet evet eveeettt :))Cevaplamak için Üye ol