gebelikte başağrısı

aicha_hero soruyor: 10

10 gündür sürekli başağrısı yaşıyorum,genellikle uyandıktan sonra oluyor,doktora c.tesi aylık kontrole gideceğim ama sormadım telefonda da kendisine.
İlaçda kullanmadım.
sersem gibiyim,nereye kadar devam edecek bu ağrılar?hamileliğin basında görülmesi gerekirken ben şimdi görüyorum :(

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


EmineKartal

sabah yataktan hizli kalkma veya kan sekerinizin uyurken cok fazla düsmesi yüzünden olabilir mi acaba?
Yataktan kalkmadan önce kendinizi hafifce acacak egzersiz yapmayi veya kan sekeri yüzündense kalkmadan bir kraker yemeyi deneyebilirsiniz.
veya hamilelik öncesinde migreniniz var miydi? benim migrenim var, ama hamileligimde hic migren agrisi cekmedim; ama sanirim bir grup kadinda da migren agrisi hamilelikte daha da artiyor; hormonal bir durum sanirim.


rana_defne

Aynı dönemde bende de olmuştu. Kısa bir süre sonra geçecek, içiniz rahat olsun.
Ben ağrıyan yerlere hafifçe masaj yapıyordum, soğuk kompres yapabilirsiniz, faydası oluyor.
Ben yattığımda daha çok ağrım oluyordu, o yüzden koltukta birkaç yastığa yaslanarak uyuyordum.
Hiçbir şey işe yaramıyorsa ve dayanılmaz duruma geliyorsa, doktorunuzla ilaç konusunu görüşebilirsiniz, böyle durumlarda çok basit bir ağrı kesicinin faydası, zararından daha önemli oluyor.
Geçmiş olsun, sevgiler..


rabbit

Ben de ilk üç ay kafamı duvarlara vurdum resmen gebelik migreni deniyormuş buna minoset içebilirsin demişti doktor ama içim rahat etmez diye içmemiştim, soğuk kompres ve karanlıkta yatmak bir nebze iyi gelebilir
bende akşamları oluyordu gündüz ofiste olsa napardım bilmiyorum, üç ay sonunda bıçak gibi kesilmişti ama


sadiye_eren

Bende de migren ve boyun fıtığı var. İlk üç ay o kadar çok başım ağrıdı ki hayatımdan bezmiştim artık. Bir keresinde 6 gün boyunca başım ağrıdı. Doktorum parol ve minoset alabileceğimi söylemişti. Hatta ağrıyı sersemletmek yetmez, tamamen kesmek gerek, o yüzden 2 tane parolu birlikte alabilirsin, bebeğe hiç bir zararı olmaz, ağrının vereceği sıkıntı daha zararlı demişti. O nedenle ilk üç ay parol, bazen de minoset kullandım. Ama 3 ay bitince ağrılarım tamamen geçti. Umarım bir daha da olmaz. Soğuk kompres, ılık duş ve boyun egzersizleri de hafif ağrılarda işe yarıyor. 


gunal

merhaba, gebelikte baş ağrısı problemini ben hem başında,hem ortasında,hem sonunda kısacası gebelik boyunca yaşadım.üstelik migren hastası da değilim,sırf bu yüzden acil'e gittiğimi hatırlıyorum.ayrıca dayanamayıp en sonunda nörolog ile de görüştüm,ama hiç birşey çıkmadı ilaç da veremiyorlar parasetamol dışında.soğuk kompres,duş,masaj,uyku hiçbirşey işe yaramıyordu.ama birşey söyliyeyim mi tek işe yarayan bir yakınımın gönderdiği enerji oldu,bu tarz şeylere inanır mısınız bilmem ama inanıp,denemekte çok fayda gördüm çünkü başka çarem kalmamıştı.Hamilelik sona erdiğinde herşey tekrar düzene giriyor,aicha_hero

Tavsiyeler için cok  teşekkür ederim, 24 saat başağrısı ile başbaşayım :(, doktorum minoset alabilirsin dedi,hergün almamaya calısıyorum ama cok fena olduğumda alıyorum fayda-zarar ilişkisi içinde.
Kafamı cevirsem başım ağrıyor nerdeyse.Yalnız cok kötü ağrıdığında ensemdeki boyun damarlarına ve şakaklarıma 5 dakikalık bir ovuşturma ağrıyı nerdeyse geciriyor, eskiden de cok şiddetli ağrılarım vardı ama bu yöntem işe yaramazdı ama ne olursa olsun en kısa zamanda gecmesini umuyorum yoksa zamansız bu ağrıları cekmek cok fena.


sadiye_eren

Bana vicks merhem yada benzeri bitkisel yağlar da iyi geliyor. şakaklarıma ve alnıma masaj yapıyorum. GErçi kokusu kötü ama. En azından bitkisel ve yanma hissi uyandırdığı için ağrıyı bir süre hissetmiyorum. Çok geçmiş olsun. 


aysehazal

mrb bende 28 haftalık hamileyim. baş ağrısını hamileliğimin başından beri çekiyorum.sebebi yok. hamilelikte bazı kadınlarda migren olabiliyormuş.ilaçta kullanamıyoruz.bazı şeylere dikkat ederek azaltabiliyoruz en azından. genelde saçları tam kurutmak gerekiyor.başı soğuktan uzak tutmak gerekiyor. bilgisayar televizyon uzun süre seyretmekten olabiliyor.tansiyon sorunu olabiliyor.zor bi durum.geçmiş olsun.Gleam


1.5-2 ay önce bende şiddetli baş ağrısından şikayetçiydim.Drum genellikle migrene yatkınlığı olanlarda baş ağrısı şikayetlerinin olabileceğini söyleyip,minoset önermişti.
Çok şiddetli ağrım olduğu zamanlarda minoset kullandım.Bunun dışında sıcak sütün içine biraz nescafe ekleyip içerseniz kafein de ağrıyı oldukça azaltıyor.
Hamilelik süresince kahve ve türevlerinden uzak durduğum için sadece çok şiddetli baş ağrısında nescafe kullandığımı da yazmadan geçmeyeyim.


mehmet13

bu bilgiler için herkese teşekkürlerCevaplamak için Üye ol