Yöm göztepe

missmarttle soruyor: 4

Merhaba,

2017 ocak doğumlu kızımız için gelecek seneye gidebileceği okullarla ilgili erken kayıt görüşmeleri yaptık. Yöm okulları hem fiziki yakınlık hem de görüştüğümüz kadarıyla eğitim felsefesi olarak aklımıza yattı. Kızım eylül ayında 4,5 yaşında olacak ama 5 yaş grubuna kabul edileceğini söylediler, 4 yaş grubu yalnızca Çamlıca'da varmış. İlk endişem bu yönde. 5 yaş grubuna adapte olabileceğine şüphem yok ancak bir sonraki yıl ilkokula başlatmak istemem ve bütün sınıf arkadaşları bire geçerken kendisinin 5 yaş grubunu tekrar etmek isteyeceğini düşünmüyorum. 5+ adında küçük nüfuslu bir grup daha açtıklarını söylediler ancak bu yıl pandemi sebebiyle açmamışlar. Acaba aramızda Yöm (tercihen Göztepe şubesi) velisi var mıdır? Okulöncesi grupların günlük akışı, yemeklerden memnuniyetiniz, yaşadığınız olumlu/olumsuz tecrübelere dair bilgi almak isterim. Sorularda açıkça yazmak istemediğiniz olumsuz tecrübeniz varsa mesajla iletişime de açığım. Kızım çok hassas bir çocuk, yanlış bir tercih yapmak istemiyorum, ben erken yaşta okula başlamanın hep olumsuz yanlarını gördüm ama bu önyargıyla hareket etmek de istemiyorum. Okul hakkındaki olumlu/olumsuz yorumlar kararımı büyük ölçüde etkileyecek. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


hanifeuysal

merhaba yakın arkadaşımın oğlu gidiyor 1. ve 2.sınıf da orada okudu , çocuk mutlu anne mutlu açıkçası hiç olumsuz anlattığını duymadım. Bunun dışında oğlum aralık doğumlu idi ben de 5.5 yaşında 1.sınıfa başlattım çünkü 3 yaşından beri anaokulu kreşe gitti .Şu an sınıf 16 kişi 3-4 çocuk oğlum gibi 1 yaş küçük .ilk sene oğlum omuzlarına geliyordu diğer çocukların ve zorbalığa maruz kaldı bir şekilde atlattık ( okulum yöm değil) rehberlik diğer aileler vs .Oğlum şu an akademik ve fiziksel anlamda hepsini geçti. Çocuğunuzu en çok siz tanıyorsunuz.Ben bir sene daha anaokuluna devam ettirseydim çocuk bunalacak olumsuz davranacaktı bildiği şeyleri bir daha bir daha görmek  , daha fazlasını istiyordu yetmiyordu çocuğa açıkçası biz anne baba olarak yapar dedik , ilk sene ilk dönem dışında sorunumuz olmadı.YÖM de şu yok yalnız büyük bahçe koşturma alanları vs daha kısıtlı .Ataşehir e de açıldı bu sene onun da minicik bahçesi var.Çocuk özgürce koşmak istiyor .Oğlum kendi okulunun bahçesinde tenefüslerde koşmaktan ayakkabı eritti kaç adet:)  herkesin çocuğu beklentisi farklı ...


denizdeniz79

Bu mecrada olumsuz konuşmak karalama olumlu konuşmak reklam olarak algılanabiliyor o nedenle mesaj yoluyla yardımcı olmak isterim. Genel olarak ise şiddetle tavsiye ederim.


hanifeuysal

giden memnun arkadaşlarının çocukları da yazılıyor


missmarttle

çok teşekkür ederim yorumlar için, 

denizdeniz79, hemen mesaj atıyorum.Cevaplamak için Üye ol