Geceyle gündüzümüz yer değiştirdi nasıl düzeltebilirim uykusunu??

eminelif soruyor: 4

merhabalar,3,5 aylık kızım gece uymuyor sabah abartmıyorum babamız işe gönderip uyuyoruz 7:30da yani akşam 5 e kadar uyuyo arada uyanmadan emziriyorum tekrar dalıyor.İşe başlıycam ne yapmalıyım erken uyandırmayı denedim ama uykusu oldugu zaman zıplarken bile uyuyor canı ne zaman isterse yani bunu yasaynlar varsa yardım istiyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esgi

Malesef ki bebekler uyku düzenlerini tamamen kendileri beirliyor. Ben de gece uykusuna çok erken yattığı için uyandırıp daha geç saatlerde uyutmayı denemiştim 1 hafta boyunca ama bana mısın demedi, hatta uyandırdığım için çok kızdı. Yapabileceğiniz tek şey, gece mümkün olduğunca karanlıkta olup (altını değiştirirken bile), onunla kesinlikle iletişim kurmamak. Gündüz ise tam tersi. Emzirirken, gözünü açtığı her an onunla konuşun, hep aydınlıkta olun. Bir süre sonra gece gündüz farkını öğreneceğini umuyorum. En azından bizde öyle oldu. Ama bu düzenin oluşması yaklaşık 3 haftamı aldı...

Kolay gelsin...


Merih_Eylul

1 ay öncesine kadar bizde aynıydık gerçi çokda düzelmiş değiliz ama.Sabah 6 ya kadar uyumuyor 6 da  yatıyor akşam 22 ye kadar uyuyordu.Artık canıma tak etti ve tüm günümü kızımı uyandırmaya ayırdım ve azda olsa başardım.Dışarıya çıktığında çok uyuyamıyor bebek arabasız kucağımda gezdik tüm öğleden sonra ve şimdi öğlen 2 ye kadar uyuyor tabi yine ben uyandırıyorum.

Bi kere gündüz uyutmayıp gece uyutabilsen o düzene alışır ve devam eder.


buglemmm2010

slm,

benim iki hafta sürmüştü gece gündüz ayırt etmesini öğretmek.gece ile gündüzü ayırt edene kadar hep aynı rutinde gitmelisiniz.saat kaçta uyumasını istiyorsanız tabi uykusununda gelmesi lazım biraz,odasında ışıklarını kapatıp pijamalarını giydirip onunla konuşmalısınız.  hergün banyo yaptırıyordum ben.şimdi kış olduğu için   3 günde bir yaptırabilirsiniz. dinlemese bile masal okuyabilirsiniz.Ve uyuyana  kadar sallıyordum ben..bir saat saalladığım oluyordu..bir saat sonra yine uynaıyordu:( gözünü açmasına izin vermeden  yine  sallıyordum; kucağımda ,kucakda olmuyorsa ayakta,ayakta olmuyorsa arabasında:))) yani bi şekilde yöntem bulmalısınız.kısacası önce emziriyordum,sonra uyuyana kadar sallıyordumm.iki haftada alıştı. giderek daha kolaylaştı işimix.Allah kolaylık versin.


eminelif

hepinizin söylediğini dikkate alıcam inşallah işe yarar şimdiye kadar benim için sorun olmuyodu beraber yatıp uyuyoduk aksama kadar ama işe başlıycağım için cok sıkıntı cok tekkr ederim şimdidenCevaplamak için Üye ol