Bebeğim biberona alıştı emmiyor

Gamze_Fatih soruyor: 10

bebeğimle emzirmede resmen cıldıryo emmek istemiyo biberona alıştı o ağlarken bende ağlıyorm sinirden emmiyo diye :(((

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


fistikcik

Elbette bir damla alsa da mutlu olmalı. Hiçbir şey dünyanın sonu değil ve elbette mamalar sütü olmayan annelerin kurtarıcısıdır. Ama rica ediyorum yukarıdaki biberonla ilgili önerilerimi dikkate alın. Boşuna yazmış olmak istemem :)  Ya da sizden ilerideki haftakarda "Memeyi tamamen bıraktı" mesajını görmeyi hiç arzu etmem.


Gamze_Fatih

uykudayken yarı ac zamanını kollayıp uyku sersemi emzirmeyi düşünüyorum o emsinde tek ben gece on kere kalkmaya razıyım gündüzde sağarım olmadı fıstıkcık dediğin gibi o alet sanki baya işlewsel görünüyo onu alırım asla pes etmek istemyrm ne kadar aciz kimsesiz we stresli olsamda çok tşkler fıstıkcıkk yazıların uzun olsada sonuna kadar okuyorum meraklanma  :D :)))))


chroma

Bir nebze rahatlatabilsem ne mutlu :) Ama fistikcikin onerilerini mutlaka uygula. Memeye geri alisabilirse ikiniz de rahat edersiniz. Malesef doguma kadar pek cok annenin bu zorluklardan haberi olmuyor, sonra da sanki bir tek biz yasiyormusuz gibi hissediyoruz. Ben de doguma kadar sutun az gelebilecegini hic bilmezdim. Simay'a ilk gece hemsire tarafindan mama verildiginde hungur hungur aglamistim :( Gerci 2 haftalikken kestik mamayi ama 4,5 aylikken 2 haftada 10 gr kilo alinca dr karariyla ek gidaya basladik.


chroma

KV konusunda da eşini mutlaka uyar, korkma. Senin icin yapmasa bile oglunun sagligi icin annesini biraz yumusatmasini iste. Aksi halde sutunun iyice azalacagini hatta kesilebilecegini soyle.


ozdeka

Gamzecim üzme kendini bu kadar, seninle aynı şeyleri yaşayan birçok anne var, benim gibi ;) sen bu durumu kafana taktıkça süt üretimin etkilenecektir, kimin ne dediğini hiiiiçç umursama, emziriyorum ben de gitsin, laf verme ağızlarına... Ayrıca FISTIKÇIK arkadaşımızın önerilerine kulak ver, bu konuda çok iyi araştırma yapmış, eğer gerçekten tekrar memeye döndürmek istiyorsan fıstıkçığı dinle, yok sağarak veririrm dersen o da senin kararın tabi...Ama şunu da unutmamak gerek ki, sağarak bebeğin emdiğinden çok daha az süt elde ediliyor, bebeklerimiz pompadan çok güçlü emiyorlar ve çoook ama çok akıllılar ;) umarım herşey yoluna girer :)gesnur

en güzel önerileri fıstıkçık yazmış zaten ama ben kvye kızgınlığımı söylemek istedim. bebek senin bebeğin, onu besleyememek zaten en çok seni üzer, kaldı ki süt verimi stresle ters orantılı birşey, stres arttıkça süt azalır. hal böyle iken neden böyle yaparlar ki anlamıyorum. bu söylediklerimi aynen söyle çevrendekilere, kayınvalidene de hürmetlerimi ilet..:)


seyhanata

merhaba.

benim oğlum da bugün 5 ayını doldurdu.yaklaşık 2 hafta önce  memeyi emmeyi aniden reddetti.ilk bebeğim ve bilgisizlik ve panik sonucu doğduğundan beri sütümün yetmediğini düşünüp BİBERONLA mama verdim.emzik te kullanıyoruz.sütüm hakikaten de az ve biberon ve mama verdiğim için doğru emirip çoğalmasını da sağlayamamış oldum haliyle ne yazık ki.şimdi üzüntümden kahroluyorum.emen bebek foto ve videolarını görünce oturup ağlıyorum.sütümü sık sık medela elektriklli makinemle sağıyorum.nuby nin makinesinden de almıştık ama medela daha iyi sağıyor nuby ye göre sanki diye onu kullanıyorum.

mamayı ve sağdığım sütü kaşıkla içiriyorum ama bi kaç kaşıktan sonra biberon isteyip ağlıyor.şarkı söyleyerek içiriyorum tamamaını kaşık ile ama çok ağlayıp yırtındığında dayanamayıp biberon verdiğim oluyor.Bir de yatarken biberonla mama içerken uyumaya alıştı geceleri de uyanıp biberonla içiyor.ne yapıcamı şaşaırdım.

sorum şu;

gündüzleri hadi kaşıkla besledim,sütümü sağdım ne çıkarsa verdim ama gece uykusundan emmek için uyandığında nasıl besliycem?kaşık versem gözlerini açıp uyanıcak geri uyumayacak ya da zor uyuyacak böylece gece uyku düzenini ve gece kavramını da kaybedecek diye korkuyorum.mecburen biberon veriyorum.2 gecedir kauçuk meme ucu aldım onu deniyorum ,bir iki çekiyor biberon olmadığını anlayınca bırakıyor.ne yapabilirim düzelir mi ne kadar zaman alır lütfen benşmle bilgilerinizi paylaşır mısınız?

y<ardımcım ya da yakınımda kimsem de yok tek başıma büyütüyorum bebeğimi.acil olarak aydınlatılmaya ihtiyacım var.medela nın beslenme desteğini mi alsam bir de CALMA MEDELA diye bir biberon var o da işe yarar mı acaba????


fistikcik

Merhabalar,
Bazı bebekler 4. aydan itibaren görünür bir sebep olmadan memeyi reddedebiliyorlar. Buna "meme grevi" adı veriliyor. Sizin durumunuzda bu soruna bir de biberona alışma eklenmiş.
Genelde memeyi reddeden bebekler gece uykularında memeyi alırlar. Gece (güvenli olmasına dikkat ederek, düşmeyecek bir şekilde, ya da bir yer yatağına) yanınızda yatırırsanız ve o uyanıp ağlamadan memeyi ağzına yaklaştırırsanız refleks olarak emmeye başlayacaktır. Bu şekilde onu yatağından kaldırmadan, siz de uzanır konumda yatarak emzirebilirsiniz. (Memeyi reddeden bazı bebekler gece her durumda memeyi alırlar. Yataklarından kaldırılsalar dahi. Ben tüm ihtimalleri belirtmek istedim).

Gündüz emzirmeye tekrar dönüş ile ilgili Nuturia'da çok sayıda mesajım var. Onları burada tekrarlamamak için size mesaj göndereceğm.seyhanata

çok teşükkürler fıstıkçık.sütümü sağıp kaşıkla veriyorum ve 2 saatte bir sağmaya özen gösteriyorum.medela calma biberon sipariş ettim,gelsin geceleri ya da yatarken meme denemelerimi reddettiğinde de onunla süt içirsem bunun da faydası olur sanırım değil mi?

bu arada bebeğimin süt allerji testleri ayrıntılı olarak yapıldıve böyle bir sorunumuz yok neyse ki.reflüyü işaret eden belirtilerde yok çok şükür.fakat sol kulağını sürekli tutup çekiştiriyor özellikle emerken.kulak muayenesine götürücem bu hafta orta kulak iltihabı gibi birşey değildir umarım.bu da emmeyi bırakmasına sebep olurmuş araştırdığıma göre ya da diş çıkarıyor olabilir.dün akşam biberonla uykusunda mamsını içti ve sonra göğsümü aldı şaş kaza.öylece uyudu tekrar 1 dk bile emmedi yani karnı da tok olduğu için.bu bir geişme sayılabilir mi sizce?bir de bugün tüm gün çıkan sütüm 95-100 ml kadardı sağdığımda-sabahtan bu saate(23:00) kadar-

ayrıca birşey farkettim uykusunda emmek için uyandığında bile göğsümü açtığımı görünce hemen kendini geriye atıp bağırıyor.bunun anlamı nedir..herşeyin tek sorumlusu biberon kullanmam mı sizce?


seyhanata

sevgili anneler merhaba.size aylar sonra bir sorum daha var paylaşırsanız çok sevinirim.yukarıda önceki yazdıklarımdan anlayacağınız üzere bebeğim emmeyi bırakmıştı.öneriler doğrultusunda ugraştım ve  tam memeyi almaya başlamıştı ki ek gıdaya başladık ve şimdi hiç emmiyor.hatta biberonla mamayı bile eskisi kadar çok içmiyor.memeye geri döndürmek için ne yapabilirm şu durumda lütfen lütfen paylaşır mısınız?sevgilerCevaplamak için Üye ol